Organizm człowieka sam wysyła sygnały, jeżeli coś z nim jest nie tak. Wystarczy więc obserwować siebie, aby w miarę szybko wyłapać niepokojące symptomy i jak najszybciej zareagować.

Sińce pod oczami u dziecka – czy to oznaka poważnej choroby?
Sińce pod oczami niekonieczne mogą być groźne, często bywają wynikiem cech anatomicznych. Jednak jeżeli dodatkowo zaobserwujemy u dziecka inne niepokojące objawy, trzeba będzie skonsultować się z lekarzem. Pojawiające się pod oczami cienie bardzo często są objawem alergii, ale również mogą świadczyć o zarażeniu pasożytami. Najpoważniejszym jednak schorzeniem, któremu towarzyszą te symptomy jest choroba nerek (np. kłębuszkowe zapalenie nerek), atakująca najczęściej dzieci w wieku od 7 do 10 lat.

Alergia polekowa – przyczyny objawy i leczenie.
Uczulenia po lekach pojawiają się często w trakcie ostrych infekcji lub w przebiegu poważnej choroby przewlekłej. Sprzyja temu długotrwałe przyjmowanie jakiegoś leku, najczęściej antybiotyków, leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych czy przeciwpadaczkowych. Najczęstsze objawy to zmiany skórne, gorączka czy bóle stawowo-mięśniowe, ale mogą też zdarzyć się obrzęki, niektóre są bardzo niebezpieczne.
Jeżeli chodzi o leczenie, ogranicza się ono do łagodzenia objawów i unikania w przyszłości leków wywołujących alergię.

Demencja – aktywność umysłowa jako profilaktyka
Starsze osoby wielokrotnie obserwują u siebie częste zapominalstwo. Oczywiście nie jest to jeszcze demencja. Jednak w starszym wieku ryzyko tej choroby jest duże, a zwiększa je dodatkowo nadciśnienie, otyłość czy cukrzyca. Lekarze uważają, że gimnastyka umysłu jest najlepszą profilaktyką. Regularne ćwiczenia umysłowe (czytanie, krzyżówki, nauka języka obcego itp.) mogą sprawić cuda, ważne by wykonywane były z przyjemnością.

www.satik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here