Choroby, które dotykają nas na co dzień, powodują u nas dość duży dyskomfort życia. Chcemy więc jak najszybciej zmniejszyć objawy, sięgając często po leki dostępne też bez recepty. A tymczasem zamiast sztucznych leków, warto wypróbować te naturalne.

Babka płesznik – właściwości lecznicze i zastosowanie

Ta roślina jest niezastąpiona w naturalnej regulacji pracy jelit. Zaparcia, biegunki, hemoroidy, wrzody, czy nawet nowotwory jelita – w tym wszystkim radzi sobie doskonale. Ponadto wspomaga odchudzanie, reguluje poziomu cukru we krwi, czy łagodzi atopowe zapalenie skóry.

Kaszel u niemowlaka – sposoby na suchy i mokry kaszel

Nasiona babki płasznik od lat znajdują też zastosowanie w leczeniu kaszlu. W medycynie ludowej zaparzano je i podawano jako środek wykrztuśny. Nalewka z nich natomiast stosowana była na wyciszenie kaszlu suchego. Poza babką na kaszel idealne są także prawoślaz, podbiał czy tymianek. Herbatki z nich nie powinny zaszkodzić nawet niemowlakowi.

Niewydolność serca – objawy i sposoby leczenia

Nawet przy tak poważnych chorobach zioła są szalenie pomocne. Niewydolność serca, która objawia się dusznością, nykturią, chronicznym zmęczeniem, arytmią czy obrzękami, zawsze powinna wiązać się ze zmianą trybu życia i zdrową dietą. Poza ograniczeniem potasu i rezygnacją z tłustych i przetworzonych dań, bardzo ważne jest również włączenie ziół. Morszczyn, łopian, głóg, arnika, krwawnik, tatarak, perz, melisa to tylko kilka z tych, które przy niewydolności sprawdzają się doskonale. Wspomagają proces rekonwalescencji i zapobiegają nawrotom ostrych stanów chorobowych.

www.journalofecologyandhealth.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here