Należy zdawać sobie sprawę, iż zaburzenia erekcji świadczyć mogą pośrednio o ryzyku występowania schorzeń sercowo-naczyniowych. Naczynia prącia są bardzo podobne strukturalnie do naczyń wieńcowych. Ta korelacja jest istotna, gdyż dostrzeżono, że wystąpienie zaburzeń erekcji może wyprzedać zawał serca nawet o 10 lat. Przy problemach z erekcją warto obserwować inne, niekorzystne objawy.

Szmery w sercu u dorosłego – kiedy mogą być groźne?

Obserwacja ta powinna obejmować regularnie wykonywane badania EKG, Echo oraz próby wysiłkowe. W przypadku szmerów serca należy zwracać uwagę na ich występowanie. Szmery powstają w wyniku pojawienia się turbulentnego przepływu krwi w obrębie zastawek. Wykonując badanie Echokardiograficzne możliwa jest szybka ocena zastawek oraz poziomu ich ewentualnego uszkodzenia lub zwężenia.

Dieta to podstawa

Udowodniono, iż dieta uboga w cholesterol, zawierająca duże ilości błonnika oraz witamin ogranicza ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji i epizodów sercowo naczyniowych. Komosa ryżowa – właściwości odżywcze i zdrowotne jej są doskonale zbadane, jest ona stosowana jako jeden z istotniejszych składników diety w prewencji schorzeń kardiologicznych i onkologicznych. Korzystny wpływ na cholesterol i ograniczanie miażdżycy wykazują również dla osób z zaburzeniami erekcji.

Zaburzenia erekcji – jakiego lekarza wybrać?

Dobrze udać się do urologa, który zdiagnozuje istniejący problem. Obowiązkowy jest pomiar glikemii, cholesterolu oraz ewentualna ocena psychologiczna.

www.darmoland.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here