ems

Szczupła i atrakcyjna sylwetka – to marzenie wielu z nas. Wbrew jednak pozorom, nie jest ona dana wyłącznie nielicznym, wybranym przez los, którzy mieli okazję urodzić się z idealną sylwetką. Równie dobrze, każdy z nas może zapracować własnym wysiłkiem na atrakcyjny i zgrabny wygląd. W tym celu należy – podjąć się regularnego treningu, najlepiej pod okiem doświadczonego instruktora. W ciągu ostatnich lat bardzo rozwinęła się oferta siłowników i fitness-clubów pod kątem oferowanych przez nie zajęć. Do coraz chętniej wybieranych należą tak zwane ćwiczenia EMS, popularne szczególnie na Zachodzie Europy i w USA. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – w czym tkwi specyfika systemu ćwiczeń EMS oraz jak należy je wykonywać.

Trening EMS – ćwiczenia fizyczne plus stymulacja elektryczna

Trening EMS jest wyjątkowy z tego względu, że w jego trakcie nasz organizm podpięty jest do specjalnej aparatury elektrostymulującej. Jej zadaniem jest wspomaganie pracy naszych mięśni w czasie wykonywania ćwiczeń fizycznych. Działanie to jest jednak bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Impulsy są bowiem wysyłane do mózgu, w rezultacie czego aktywizuje on w większym stopniu zakres pracy tkanki mięśniowej.

Przed przystąpieniem do treningu EMS dokonuje się zazwyczaj szczegółowej analizy składu ciała, biorąc pod uwagę rozkład jego masy mięśniowej, kostnej i innej. Na podstawie uzyskanego wyniku, trener prowadzący trening dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń fizycznych, idealnie dopasowanych do kondycji naszego organizmu i jego możliwości.

Z ćwiczeniami EMS możemy spotkać się w różnych miejscach – siłowniach, punktach odnowy biologicznej, a także niektórych salonach kosmetycznych. Ich prowadzeniem w największych miastach Polski zajmuje się między innymi Impulse Training.

Asortyment na czas treningu EMS

W czasie wykonywania treningu EMS stosuje się odpowiedni rodzaj stroju – kamizelką, pas biodrowy, a także opaski zakładane na uda i ramiona. Do nich przyczepione są wyjątkowo czułe elektrody, wspomagające pracę organizmu. Ich zadaniem jest emitowanie sygnału, który trafiając do mózgu, wspomaga aktywizację fizyczną masy mięśniowej.

Istotą jest bardzo szczegółowa i precyzyjnie dostrojona praca wszystkich elektrod. Emitują one impulsy z określoną częstotliwością, co czyni je nie tylko nieszkodliwymi, ale także – idealnie dopasowanymi do zakresu pracy mózgu człowieka. Co ważne, trening taki jest bezbolesny, a sama emisja impulsów całkowicie niewyczuwalna.

Zalety treningu EMS

Zgodnie z opinią specjalistów, 20 minut treningu metodą EMS może zastąpić nawet 2-3 godziny spędzone na siłowni. Efekty uzyskiwane przez EMS są więc niezwykle atrakcyjne i szybkie. W wyniku jednorazowego treningu, ilość dostarczanych mięśniom impulsów może wzrosnąć nawet 150-krotnie.

Co równie ważne, ćwiczenia wykonywane podczas treningu EMS są dobierane pod kątem indywidualnych potrzeb, a ich wykonywanie odbywa się pod kontrolą instruktora. Obniża to możliwość doznania kontuzji lub innego typu urazów.  

Warto także podkreślić, że trening przy użyciu EMS doprowadza do pobudzenia tych części tkanki mięśniowej, które w toku normalnego treningu pozostają nienaruszone. Chodzi o trudno dostępne, ulokowane bliżej wnętrza organizmu, części mięśni, których stymulację umożliwia właśnie zastosowanie specjalnych elektrod.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here