5 powodów, dla których warto zatrudnić pomoc domową

Jeśli masz wątpliwości czy na pewno jest niezbędna zaraz szybko się rozwieją. Zwłaszcza, że jej zatrudnienie jest teraz prostsze niż kiedykolwiek.

1. Zyskasz trzy dni w miesiącu

Zastanawiałaś się kiedyś, ile czas dokładnie pochłania ci sprzątanie? Teraz już nie musisz, bo naukowcy wyliczyli to dokładnie za ciebie. Średnio nawet 72 godziny w miesiącu, a to prawie trzy doby! Które mogłabyś poświęcić na rozwój w pracy, naukę nowego języka, czas z dzieckiem, partnerem albo po prostu błogie lenistwo. Pomocy domowej nie musisz oczywiście zatrudniać na cały etat, ale warto aby wyręczyła cię przynajmniej w części obowiązków. Raz w tygodniu dokładnie wysprzątała łazienkę, umyła okna albo nawet wyszła z psem. W ten sposób możesz zamówić pomoc między innymi na www.pomocedomowe.pl

2. Poprawisz sobie nastrój

Nie tylko dlatego, że zyskasz więcej czasu. Osoby, które mają bałagan w domu częściej cierpią na na obniżony nastrój i skarżą się na przemęczenie, wynika z badań opublikowanych w magazynie Personality and Social Psychology Bulletin. To z kolei powoduje problemy z koncentracją i sprawia, że każda czynność którą wykonujesz w domu, od gotowania, po pracę czy naukę zabiera ci o wiele więcej czasu, a ich efekt jest dużo gorszy.

3. Unikniesz alergii skórnych

Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę albo cierpisz na łuszczycę, egzemę czy stany zapalne skóry dłoni, sprzątanie może pogorszyć jej stan. Aby uniknąć podrażnień zawsze zakładaj podczas niego rękawiczki. Wcześniej możesz nałożyć na dłonie grubą warstwę kremu albo silnie odżywczego olejku, na przykład kokosowego i owinąć je foliowymi siatkami. To dobry patent również jeśli nie masz problemów ze skórą, ale chcesz uniknąć jej przesuszenia przy sprzątaniu. To samo możesz zrobić już po jego zakończeniu. Albo zapisać się na silnie odżywczy zabieg, na przykład parafinowy w salonie kosmetycznym. Jeśli masz jednak aktywną fazę choroby skóry dłoni to nadal za mało. Powinnaś całkowicie unikać sprzątania przy użyciu detergentów, nawet tych organicznych. Dlatego do czyszczenia kuchni czy ścieraniu kurzów zatrudnij partnera albo profesjonalną pomoc domową. Sprzątanie w Krakowie łatwo zamówisz przez internet, bez wychodzenia z domu czy obdzwaniania znajomych.

4. Zadbasz o zdrowie rodziny

Pewnie nie raz słyszałaś, że czystość nie sprzyja zdrowiu dziecka, bo powoduje alergie. Kurz czy nieporządek w mieszkaniu są jednak dużo groźniejsze. Także dla ciebie i twojego partnera, zwłaszcza jesienią i zimą przy zanieczyszczonym powietrzu. Cząsteczki smogu łatwo osadzają się na meblach, ubraniach i sprzyjają chorobom układu oddechowego i alergiom. Oprócz inwestycji w oczyszczasz powietrza, który nie ma stuprocentowej skuteczności jeśli nie znajduje się w każdym pomieszczeniu, mieszkanie musi być też regularnie sprzątane w tym okresie.

5. Przedłużysz życie domu

Regularnie myty i konserwowany będzie dużo później wymagał remontu. To ważne na przykład w przypadku parkietu, bo staranne i odpowiednie mycie odsuwa w czasie lakierowanie. Brak regularnego impregnowania okapu, kuchenki czy stalowej lodówki zmusi do ich szybszej wymiany, bo łatwiej dojdzie do odbarwienia czy korozji metalu. Podobnie jest w przypadku łazienki. Może wymiana fug czy silikonu, których nie da się już doczyścić nie jest super drogą inwestycją, ale na pewno odbierze ci jeden przyjemny weekend, który mogłabyś spędzić z rodziną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here