Najlepszym i znanym wszystkim mieszkańcom ziemi posiadający zdolność myślenia lekarzem jest sen, a skoro sen to zastanówmy się, dlaczego? Co takiego ma w sobie? Otóż niesie ze sobą niezmierzone pokłady wspaniałego, leczniczego spokoju. Stres jak wszyscy wiemy to zapewne z własnych przeżytych dotychczas doświadczeń w nadmiarze i zbyt długiej jego obecności w naszym życiu jest bardzo szkodliwy zarówno w sferze zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Spokój stanowiący jego stuprocentowe przeciwieństwo musi wpływać dokładnie na odwrót pomagając nam odzyskać nadszarpnięte lub utracone w wyniku różnych problemów zdrowie.
Skoro jest on dla nas tak dobry to może warto jeszcze bardziej spotęgować jego działanie, gdyż to powinno stosownie zwiększyć efekty końcowe? Tylko jak to zrobić? Odpowiedź jest prosta Aromaterapia – terapia pachnąca lawendą, metoda dotychczas bardzo niedoceniana staje się dziś co raz bardziej powszechna. Co to jednak jest? Jak dokładnie działa i dlaczego warto ją stosować? Aromaterapia to zabieg, w którym stosowane są olejki eteryczne otrzymane dzięki korzystaniu z dobrodziejstwa natury. Z wielu różnych występujących w niej gatunków roślin między innymi wspomniana wcześniej wspaniała i przepiękna lawenda. Brzmi prymitywnie? Nic bardziej mylnego. Działają one na pacjentów, którzy z nich korzystają w sposób bardzo kojący uspokajając i wyciszając ich ciało oraz umysł. każdy olejek działa inaczej trzeba więc umiejętnie je dobierać, gdy oczekujemy konkretnych efektów.
Lawenda nie tylko ma niezapomniany zapach, ale też ma silne właściwości antyseptyczne i uspokajające przydatne przy leczeniu, histerii, stanów depresyjnych i lękowych. Warto wiedzieć, że wspiera nas w przypadłościach bólowych różnego rodzaju między innymi: mięśni czy nawet o charakterze reumatycznym, bólach głowy, migrenach i innych. Schorzenia takie jak nadciśnienie, katar, grypa, chore zatoki też są przez ten olejek skutecznie leczone.
Warto więc przemyśleć skorzystanie ze wspaniałej aromaterapii.

www.e-ciuszki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here