Dla jednych są ważnym ośrodkiem pielgrzymkowym, dla innych turystyczną bazą oraz miejscem, w którym zaczynają się ciekawe trasy turystyczne. Wambierzyce to i bazylika, i słynna kalwaria, i liczne szlaki, dzięki którym można urządzać ciekawe wycieczki w rejonie Skalnych Grzybów. Ta duża wieś zalicza się w efekcie do najsłynniejszych miejscowości, jakimi mogą się pochwalić Góry Stołowe. W jaki sposób można spędzić tu czas? Na jakie atrakcje koniecznie trzeba zwrócić uwagę w trakcie wycieczki po tej miejscowości?
Wambierzyce to miejscowość, która przyciąga zarówno sanktuarium, jak i ciekawym układem urbanistycznym. W zabudowie wyróżnia się barokowy kościół z I połowy XVIII wieku. Liczne kaplice przyciągają turystów, jednak najbardziej charakterystycznym elementem tego zabytku architektury sakralnej są imponujące schody. To one, wraz z kościelną fasadą, stały się wizytówką Wambierzyc. W czasie wycieczki po tej miejscowości można też zwiedzić słynną Kalwarię Wambierzycką. W jej skład wchodzi około 150 kaplic i kapliczek, które można ujrzeć zarówno w centrum wsi, jak i na pobliskich wzgórzach. Ruchoma szopka jest kolejną atrakcją o charakterze sakralnym, dzięki której wycieczki tak chętnie odwiedzają tę wieś. Tu również mieści się ciekawy skansen – jedna z najciekawszych placówek muzealnych, którymi mogą się pochwalić Góry Stołowe.
Wambierzyce same w sobie są miejscem atrakcyjnym, są też doskonałym punktem wyjściowym w Góry Stołowe. Ciekawy szlak turystyczny sprawia, że można stąd urządzać wycieczki, których głównym celem staną się Skalne Grzyby. Dzięki temu wizyta w Wambierzycach każdemu może sprawić wiele radości. Ofert turystycznych czeka tu wiele, zatem każdy miłośnik wypoczynku w górach znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

http://www.patland.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here