Wiele par zwleka z powiększeniem rodziny i odsuwa w czasie moment poczęcia. Niestety z wiekiem znacząco spada płodność i mogą pojawić się problemy z zajściem w ciążę. Warto zatem przed planowanym powiększeniem rodziny wykonać podstawowe badania płodności, tym bardziej, że ceny testu płodności nie są wygórowane. Najprostszym sposobem jest zbadanie męskiego nasienia. W naszej klinice jest to podstawowe badanie pozwalające ocenić kondycję nasienia i jego zdolność do zapłodnienia. Praktycznie każdy mężczyzna może sobie na nie pozwolić, ponieważ ceny testu płodności są przystępne. Nieco wyższe są koszty leczenia niepłodności, zwłaszcza jeśli trzeba wykonać liczne, specjalistyczne badania. Ceny testów płodności nie są wysokie, warto je zatem ponieść, żeby dowiedzieć się w czym tkwi problem z efektywnym zajściem w ciążę. Jeśli okaże się jednak, że są przeszkody w poczęciu, koszty leczenia niepłodności znacznie wzrastają.

Kompleksowa opieka nad ciężarną i jej nienarodzonym dzieckiem

Jeszcze nie tak dawno badania prenatalne wykonywało się wyłącznie u kobiet ciężarnych po 35 roku życia. Wynikało to przede wszystkim z faktu, że wraz z wiekiem przyszłej matki znacząco wzrasta ryzyko wad rozwojowych i genetycznych występujących u płodu. I choć według ustawy z 07.01.1993 roku, dostępność do badań prenatalnych powinna być zapewniana wszystkim kobietom, zwłaszcza tym, u których istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia wad genetycznych czy też rozwojowych płodu, to wciąż niewielu lekarzy proponuje swoim pacjentkom tego rodzaju badania. Na szczęście wiele współczesnych kobiet zdaje sobie sprawę, że mają prawo do badań diagnostycznych płodu, co więcej, w przypadku stwierdzenia wad, nawet do leczenia wewnątrzmacicznego nienarodzonego jeszcze dziecka. W naszej klinice wykonujemy zarówno nieinwazyjną diagnostykę prenatalną, jak również inwazyjne badania prenatalne. Nie są wygórowane ich ceny Badania prenatalne pomagają rozwiać wszelkie wątpliwości czy dziecko w łonie rozwija się prawidłowo, a w razie konieczności pozwalają wdrożyć odpowiednie środki, aby dziecko bezpiecznie przyszło na świat.

Koszty badań prenatalnych

Kobiety po 35 roku życia, jak również te, u których w rodzinie wystąpiły choroby genetyczne mogą liczyć na refundowane przez NFZ badania prenatalne. Niestety pozostałe panie, które chcą je wykonać muszą liczyć się z kosztami, a diagnostykę tego rodzaju cechują dość wysokie ceny Badania prenatalne kosztują dość dużo, ale warto je wykonać, zwłaszcza jeśli przyszła mama chce się upewnić czy dziecko w jej łonie rośnie zdrowo i rozwija się prawidłowo. Staramy się, aby ceny badań prenatalnych oferowanych w naszej klinice były na tyle przystępne, aby większość ciężarnych mogła sobie na nie pozwolić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here