Badanie CRP u dziecka – obowiązkowo czy nadprogramowo?

Wielu rodziców zadaje to pytanie, uważając, że lekarz niepotrzebnie zleca je, tracąc czas i narażając dziecko na dodatkowy stres. Tymczasem to właśnie badanie pozwala bardzo dokładnie ocenić stan, w jakim organizm się znajduje. Białko C-reaktywne, którego stężenie podczas badania jest określane, jest doskonałym miernikiem stanów zapalnych i infekcji. I, co bardzo ważne, na podstawie wyników lekarz potrafi precyzyjnie określić, czy infekcja ma podłoże wirusowe, bakteryjne, czy może jest efektem poważnej choroby trawiącej organizm od środka.

Stany zapalne uszu

Przy nich badanie CRP jest niezwykle przydatne. Zatkane katarem uszy to bowiem problem nie tylko natury dyskomfortowej, ale też bezpieczeństwa słuchu. Nieleczony stan zapalny może bowiem doprowadzić do jego utraty. Zagrożeniem może być też niewłaściwe postępowanie. Warto więc wiedzieć jak odetkać ucho zatkane katarem?, aby sobie krzywdy nie zrobić. Nie wolno bowiem dmuchać nosa na siłę, ani płukać uszu. Trzeba natomiast płukać zatoki.

CRP a alergia

Gdy alergia męczy nas bardzo długo, z czasem może stać się przyczyną stanu zapalnego. Podczas gdy alergia na lateks może doprowadzić do stanu zapalnego skóry, alergia na pyłki – do stanu zapalnego dróg oddechowych. Zbadanie poziomu CRP pozwala stwierdzić, czy potrzebne są do leków antyalergicznych także te, które stan zapalny zwalczają. A wtedy szybciej wraca się do stanu sprzed objawów alergii, a tym samym do stanu komfortu.

www.malemen.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here