Każda choroba czy schorzenie wymagają zawsze interwencji, przy czym często jest to interwencja lekarza. Warto jednak zdawać obie sprawę, że samemu też można sobie pomóc, będąc dla siebie czułym opiekunem.

Grypa żołądkowa

Ten rodzaj grypy to bez wątpienia jedna z najbardziej nieprzyjemnych postaci wirusów. Kiedy więc nas dopada, powinniśmy pozwolić organizmowi odpocząć. Nie forsujmy go złą dietą, czy szybkim powrotem do aktywności fizycznej. Dostarczmy też sobie odpowiednią ilość elektrolitów i odpocznijmy po najgorszym.

Zapalenie trzustki

Ta choroba jest o wiele bardziej niebezpieczna dla organizmu. Najczęstszą jej przyczyną jest nadmierne spożycie alkoholu oraz kamica żółciowa. Wtedy bardzo ważna jest odpowiednia dieta eliminacyjna. Dobrze jest też sięgnąć po ziołowe napary z jaskółczego ziela, pokrzywy, macierzanki czy dziurawca. Można też kupić w aptece gotowe mieszanki ziołowe dedykowane osobom właśnie z problemami trzustki.

Zrogowaciała skóra stóp – co zrobić?

Poza chorobami bardzo często źródłem dyskomfortu są różnego rodzaju problemy kosmetyczne. Latem, gdy zaczynamy odkrywać więcej ciała, dużą uwagę przywiązujemy do stóp. I tu pojawia się kłopot ze zrogowaciałym naskórkiem. Na szczęście można się go szybko pozbyć. Po pierwsze stosując kąpiele stół w wodzie z ziołami i olejkami, a po drugie delikatnie peelingując stopy. Po peelingu i kąpieli należy pamiętać o natłuszczeniu skóry. A w tym sprawdzi się na przykład bardzo dobrze niedroga i nie wywołująca żadnych alergii parafina.

www.longtimebeauty.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here