Awitaminoza jest bardzo poważnym schorzeniem, w którym występuje całkowity lub częściowy niedobór jakichś witamin. Sama awitaminoza może być bardzo groźna dla zdrowia i życia człowieka, gdyż jak wiadomo, witaminy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.
Awitaminoza – gdzie szukać witamin? Najskuteczniejszym sposobem na niedobór witamin są suplementy, które ułatwiają uzupełnianie diety. Suplementy są skoncentrowanym źródłem witamin i minerałów, które poważnie zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób i zaburzeń zdrowotnych.

Zbliżające się lato to nie tylko słońce, wypoczynek i relaks, ale także przyroda, która nie da o sobie zapomnieć. Jednym z przykładów są komary, które dają o sobie znać w bardzo szczególny sposób. Aby zapobiec atakom komarów, nie tylko można używać sztucznych środków, jak różnego rodzaju spreje, ale także naturalnych odstraszaczy.
Jakie rośliny odstraszają komary? Aby komary nie nawiedzały nas w ogrodzie, bądź na balkonie w pogodny letni wieczór, warto posadzić komarzyce o długich zwisających pędach, kocimiętkę, która tworzy gęste kępy i jest bardzo aromatyczna, czy surmię – szybko rosnące drzewo, zawierające olejki eteryczne.

W obecnych czasach jednym z największych wrogów człowieka jest stres. Każdy gdzieś się spieszy, każdy ma jakąś pracę, którą musi wykonać i masę obowiązków. Ale żeby wykonywać je dobrze, trzeba się wyspać. Co robić, kiedy stres nie pozwala zasnąć?
Najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie telefonu komórkowego, odłączenie się od komputerowego życia, które cały czas trzyma nas w stanie gotowości. Ponadto można skorzystać z medytacji, uprawiania jogi, aktywności fizycznej, która bardzo korzystnie wpłynie na nas nie tylko psychicznie, ale i fizycznie, czy też relaksującej kąpieli.

www.ubiesa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here