Ból nerek w nocy – co robić by przetrwać do rana? Prawdopodobnie jest to atak kolki nerkowej lub kłębuszkowe zapalenie nerek. W przypadku pierwszej ewentualności, należy pamiętać o odpowiednim acz kontrolowanym nawadnianiu czystą, niegazowaną wodą. Dodatkowo stosuje się środki przeciwbólowe o szybkim i skutecznym działaniu – na przykład niesteroidowe leki przeciwzapalne lub opioidy. Przy kłębuszkowym zapaleniu nerek można próbować złagodzić ból środkami farmaceutycznymi, jednak najlepiej niezwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe.
Wrastające paznokcie – jak sobie z nimi poradzić? Jest to bardzo bolesny i trudny problem, jego przyczyna tkwi w nieprawidłowym zawijaniu się paznokcia pod spód i wrastaniu w wał otaczający płytkę paznokciową. Domowe sposoby znajdą swoje zastosowanie tylko wtedy, gdy proces wrastania paznokcia w skórę nie jest jeszcze zaawansowany. Pomocna może się okazać kąpiel z solą – do miski z gorącą wodą dodajemy kilka łyżek soli i moczymy stopę przez 15-20 minut najlepiej raz dziennie. Gorąca woda zmiękczy skórę, a sól pomoże zmniejszyć obrzęk i zredukować stan zapalny.
Jak powinien wyglądać prawidłowy śluz w ciąży? Przede wszystkim jest bardziej obfity niż zwykle, upodabnia się do śluzu z okresu płodnego który ma konsystencję białka jajka kurzego. Nie powinien wydzielać żadnego zapachu i mieć lekko białawą barwę lub przezroczystą. W wyjątkowych sytuacjach ma jasnożółte zabarwienie i to także bywa prawidłowe. Ewentualne zmiany, dziwny zapach lub kolor mogą wskazywać na infekcję i należy to skonsultować z lekarzem.

www.dermix.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here