Piękne i coraz bardziej popularne Węgry mogą nas zaskoczyć swą różnorodnością oraz licznymi kontrastami. Wystarczy wybrać się do stolicy tego kraju, by odkryć niezwykłe bogactwo węgierskiej architektury i kultury. Budapeszt – miasto do którego coraz chętniej organizowane są wycieczki – może zaskoczyć wieloma kwestiami. To miasto pełne zabytków, w którym znalazło się miejsce i dla współczesnej architektury. To miasto gwarne, pełne budowli, ulic i mostów, a w którym nie zabrakło miejsca na tak ważne skrawki miejskiej zieleni. W efekcie czasie wycieczki do tego miasta można nie tylko zwiedzić jego najpiękniejsze budowle, ale i liczne parki oraz ogrody. Z których nich najbardziej znany jest Budapeszt? Które z nich cieszą się sławą najpiękniejszych i najciekawszych?
Jednym z najciekawszych parków w tym mieście jest Europapark na Wzgórzu Zamkowym. Zaglądające tu wycieczki mogą odpocząć wśród pięknych gatunków drzew, wśród których nie brak okazów egzotycznych, jak turecka leszczyna czy też japońska wiśnia. Ważnym miejscem jest też Góra Gellerta oraz znajdujący się na niej Park Jubileuszowy. Ważnym miejscem dla mieszkańców Budapesztu jest też Lasek Miejski oraz Park Ludowy, założony w latach 60. XIX wieku jako „symbol” połączenia Budy i Pesztu w jeden wielki organizm miejski. Na jego terenie nie brak miejsc szczególnie interesujących. Jednym z najważniejszych obiektów jest tu planetarium.
Budapeszt może też zaskoczyć miejscem tak niezwykłym, jak Wyspa Małgorzaty. Tu, pod koniec XVIII wieku, powstał piękny park z imponującym ogrodem różanym. Od końca XIX wieku jest to jedno z najpopularniejszych miejsc, w którym na łonie natury mogą wypoczywać wszyscy mieszkańcy węgierskiej stolicy. Jest to jednocześnie miejsce, do którego chętnie zaglądają turyści, dla których Węgry coraz częściej są głównym celem wakacyjnych podróży.

www.oltur.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here