Buty do morsowania

Morsowanie jest coraz popularniejsze w obecnych czasach. Nie tylko Polacy cenią sobie taką aktywność. Warto dowiedzieć się, czy buty neoprenowe nadają się do morsowania

Morsowanie – dlaczego jest zdrowe?

Okazuje się, że zimno ma działanie przeciwzapalne. Ponadto redukuje przewlekłe stany zapalne w ludzkim organizmie. Co więcej, zimno wpływa pozytywnie na ludzie ze skłonnością do otyłości . Przede wszystkim redukuje ono produkcję białek uwalnianych przez tkankę tłuszczową. Przez to zmniejsza się ryzyko pojawienia chorób, które związane są z otyłością.

Kąpiel w zimnej wodzie sprawia, iż zwiększane jest napięcie mięśni, a ciśnienie jest wyższe. Już po krótkim czasie morsowania naczynia krwionośne rozszerzają się, dzięki czemu tkanki są o wiele lepiej dotlenione. Po takowym zabiegu człowiek jest zrelaksowany, a ponadto wpływa on również na spowolnienie procesów starzenia się organizmu.

Buty neoprenowe do morsowania – czy warto je zakupić?

Okazuje się w praktyce, że właściwy dobór obuwia do wody w czasie morsowania jest bardzo istotny. Przede wszystkim zabezpieczy stopy przed zimnem. Co więcej, buty zabezpieczają je przed różnego typu ostrymi rzeczami mogącymi znajdować się w wodzie.

Właściwe obuwie z podeszwą antypoślizgową uchroni przed potencjalną kontuzją, która związana jest z ewentualnym poślizgnięciem się na mokrych kamieniach.

Dobór obuwia do morsowania

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że w czasie aktywności fizycznej związanej z wodą ludzkie stopy są szczególnie obciążone. Przede wszystkim są narażone na wszelakie otarcia oraz na wychłodzenie. Co więcej, nieodzownym elementem wyposażenia człowieka w czasie uprawiania wodnej aktywności fizycznej są głównie buty z neoprenu. Obecnie można je zakupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych w relatywnie niskiej cenie. Najlepiej jednak postawić na sprawdzonego producenta, bowiem jakość produktu zawsze ma istotne znaczenie.

Najlepsze do morsowania zdecydowanie są buty neoprenowe. Sprawiają one, że stopy nie marzną w wodzie. Najlepiej zakupić model z wulkanizowaną, antypoślizgową podeszwą. Trzeba też buty neoprenowe dobrać odpowiednio do rozmiaru stopy. Istotna jest przede wszystkim wygoda oraz izolacja termiczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here