Niektórzy wierzą w magiczną moc złotej rybki albo w moc czterolistnej koniczyny, a może warto uwierzyć też w moc drzewka szczęścia?

Co to jest drzewko szczęścia?

Drzewko szczęścia to gatunek roślin nazywanych gruboszami. Grubosze nazywa się drzewkami szczęścia, bo ich liście przypominają monety. Teraz już każdy z nas może mieć swoje własne pieniężne drzewko. Grubosze do złudzenia przypominają słynne drzewka bonsai, jednak prezentują inny gatunek drzewek hodowanych w domu.

Grubosz rośnie w donicy nawet do jednego metra wysokości, a naturalnie występując dorasta nawet do czterech metrów wysokości. Jeden metr wysokości grubosza w warunkach domowych wydaje się jednak być najbardziej optymalny. Nie jest to wymagająca roślina w pielęgnacji, a pozwala na wiele lat cieszyć się egzotyką w własnym mieszkaniu.

Cena drzewka szczęścia to koszt rzędu od 100 zł, lecz ceny mogą być różne w zależności od wielkości rośliny i miejsca zakupu. Czy cena drzewka szczęścia jest wysoka ocenią Państwo już sami, ale trzeba mieć na uwadze, że nie jest to roślina jednoroczna.

Na pewno warto dokonywać zakupów w sklepach ogrodniczych, dzięki temu uzyskamy wiele cennych wskazówek dotyczących dbania o te niezwykłe drzewka oraz możemy zakupić odpowiednie odżywki. Pochodzące z gorącej Afryki drzewko szczęścia dobrze znosi suche i gorące powietrze, a wodę przechowuje podobnie, jak kaktusy czy aloes w łodygach oraz swoich grubych liściach.

Drzewko szczęścia nie wymaga od nas wiele uwagi przy pielęgnacji. Podlewać należy je raz na dwa tygodnie. Gdy temperatura w domu nie przekracza 20 stopni można podlewać jeszcze rzadziej. Warto przy tym sprawdzać ziemię, czy nie wysycha w donicy. Donice wybieramy z podstawką, która pozwala na ujście nadmiaru wody z doniczki podczas podlewania. Nadmiar wody, co bardzo ważne zawsze wylewamy.

Idealnym miejscem dla drzewek szczęścia są parapety, jednak takie, gdzie nie pada ostre światło słoneczne. Promienie słoneczne są potrzebne dla prawidłowego wzrostu rośliny, jednak grubosze nie lubią zbyt mocnego światła. Dla najwytrwalszych właścicieli drzewek szczęścia pewnego dnia niespodzianką może się okazać, że ich roślina zakwitła pięknymi kwiatkami.

https://www.ebonsai.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDziecko w świecie komputera
Następny artykułPlac zabaw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here