ciąża a farbowanie włosów

Mimo tego, że kobiety chcą pięknie wyglądać nawet podczas ciąży to nadal boją się malować włosy. Kiedyś twierdzono, że substancje toksyczne zawarte w farbach do włosów mogą wpływać negatywnie na rozwój płodu. Obecnie nie tylko zmienił się skład farb do włosów, ale również lekarze udowodnili, że nie są one zagrożeniem dla płodu. Tak więc farbowanie włosów w ciąży jest dla nas bezpieczne.

Który trymestr ciąży jest bezpieczny

ciąża a farbowanie włosówSzczególną ostrożność należy zachować w pierwszym trymestrze ciąży czyli do 12 tygodni. Zalecane jest farbowanie dopiero od drugiego trymestru ciąży. Dlaczego dopiero w drugim? Ponieważ to właśnie w pierwszym trymestrze ciąży kształtują się wszystkie najważniejsze organy dziecka, jest to właśnie okres najbardziej ryzykowny, w którym najczęściej występują poronienia. Dlatego właśnie włosy spokojnie możemy farbować już od drugiego trymestru.

Na co uważać podczas farbowania włosów

  • Rozjaśnianie i farbowanie najlepiej robić od drugiego trymestru.
  • Wybrać dobrze wentylowany zakład fryzjerski , by uniknąć wdychania szkodliwych substancji.
  • Codzienny kontakt z farbami, detergentami lub dużym stężeniem chemikaliów jest niebezpieczne, dlatego jeśli wykonujemy taki zawód, nie należy w tym okresie pracować.
  • Pamiętajmy przede wszystkim, że większość trwałych farb do włosów zawiera amoniak, wydzielający bardzo silne, chemiczne opary. Na ich działanie pod żadnym pozorem nie powinnyśmy się narażać.

Oczywiście producenci oferują nam bardzo wiele produktów, które nie zawierają amoniaku. Są to między innymi: henna, ziołowe barwniki, farby półtrwałe. Dodatkowo są one odżywcze i pielęgnacyjne. Więc ciąża a farbowanie włosów to nie koniecznie muszą być dwa oddzielne tematy. Spokojnie możemy się na nie zdecydować i czuć się przy tym bezpiecznie.

Ciąża a koloryzacja

Wątpliwości budzi zwłaszcza kontakt farby do włosów ze skórą głowy, która podczas ciąży staje się wrażliwsza. Istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej na kosmetyki. Jeśli mimo wszystko boisz się farbowania, możesz zdecydować się na baleyage, jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ podczas jego robienia nie dotyka się skóry głowy, a same włosy nie przenoszą substancji z farb. Jeśli chodzi o koloryzację włosów to koniecznie musimy pamiętać, że w czasie ciąży wybrana farba może nie dać nam oczekiwanego efektu. Dzieje się tak ponieważ w organiźmie kobiety w ciąży zachodzą bardzo duże zmiany hormonalne. Efektem tego może być między innymi inny odcień wybranego koloru lub też złe wchłanianie pigmentu. Dlatego jak widać ciąża i farbowanie włosów mogą iść w parze.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDobór fryzury
Następny artykułBaza pod cienie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here