Wiele osób decydując się na redukcję masy ciała, wprowadza restrykcyjną dietę i stara się jak najszybciej pozbyć całej wody z organizmu. Zapominamy przy tym, że to z wody nasz organizm jest głównie zbudowany i że jej zwyczajnie potrzebuje. Gdy zabraknie nam wody, odchudzanie stanie się niebezpieczne. Dlatego dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów jest tak kluczowe. Pytanie tylko, co pić podczas diety?
Każda dieta, czy to wiosenna, letnia, czy dieta jesienna, wymaga dostarczania organizmowi wody w postaci napojów. A najlepszym rozwiązaniem staje się Yerba Mate. Dzisiaj, po wielu badaniach laboratoryjnych wiemy, że Yerba Mate jest doskonałym antyoksydantem. Chroni organizm przed wolnymi rodnikami i wspomaga jego detoksykację. Poza tym Yerba Mate w odchudzaniu sprawdza się doskonale, ponieważ hamuje aktywność lipazy trzustkowej. Lipaza to enzym rozkładający tłuszcze. Dzięki Yerbie rozkłada ich mniej, a organizm mniej ich wchłania. Kolejnym ważnym atutem tego napoju jest hamowanie wahań poziomu cukru we krwi. To również przekłada się pozytywnie na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Na koniec warto dodać też, że Yerba reguluje poziom dobrego i złego cholesterolu we krwi, co również usprawnia przemianę materii.
Tak, jak nie trzeba pytać, dlaczego warto jeść twaróg, by rozwijać mięśnie, tak nie trzeba pytać, dlaczego Yerba jest tak doskonałym napojem podczas odchudzania. Jest ona po prostu połączeniem walorów smakowych i prozdrowotnych, które pozytywnie wpływają na kondycję organizmu.

www.panprezent.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here