Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Decydując się na dziecko powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. Nawet jeśli już jesteśmy rodzicami możemy mieć sporo pytań i wątpliwości. Możemy rozmyślać nad tym czy druga ciąża jest łatwiejsza niż pierwsza. A to tylko wierzchołek góry lodowej dylematów, jakie mogą dręczyć przyszłą mamę.

Kiedy najlepiej zacząć starać się o dziecko? W cyklu miesięcznym kobiet występują dni płodne. Dla wielu kobiet ten proces wciąż jest dużą zagadką. Owulacja – czy można przewidzieć? Dni płodne wpływają na nasz organizm oraz samopoczucie. Możemy czuć delikatne pobolewanie w dole brzucha przypominające nieco bóle menstruacyjne. Wydzielina z pochwy może w tych dniach wzrosnąć. Wiele kobiet stosujących kalendarzyk bez problemu pozna, kiedy ma dni płodne. Metoda kalendarzyka wiąże się z mierzeniem temperatury w naszej pochwie. Podczas dni płodnych temperatura nieznacznie wzrasta.

Planując ciąże warto podjąć pewne kroki. Rozpoczęcie przyjmowania kwasu foliowego będzie dobrym pomysłem. Przygotuje on nasz organizm do nadejścia wielkiej zmiany jaką jest ciąża. Warto również rozważyć zaszczepienie się przeciwko grypie. Gorączka po szczepieniach nie jest tak straszna jak perspektywa chorowania w ciąży. W ciąży nie można brać zbyt wielu leków co utrudnia proces zdrowienia. Domowe sposoby są co prawda skuteczne, ale ich działanie jest wyjątkowo powolne. Lepiej wcześniej zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami. Szczególnie, że w ciąży bardzo łatwo złapać jakąś infekcję.

www.zyrardowianka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here