Co zrobić, by okno wyglądało stylowo?

Okno to łącznik między otoczeniem i wnętrzem budynku, a także wizytówka domu, dlatego coraz częściej zwracamy uwagę na to jak się prezentuje. Okna mogą wiele powiedzieć o charakterze i przeznaczeniu budynków. Przede wszystkim jednak pełnią funkcje użytkowe, dlatego ich dekoracja powinna być jednocześnie użyteczna i estetyczna.

Stylowe okno

Styl okna jest pochodną stylu całego wnętrza, np. pokoju, kuchni, przedpokoju czy werandy. Nie zawsze z pieczołowitością podchodzono do kwestii dekoracji okien, tymczasem stanowi ono istotny aspekt aranżacji.

Aktualnie najmodniejszym stylem w wystroju wnętrz jest styl minimalistyczny, ceniony za ponadstandardową funkcjonalność, prostotę i estetykę. Styl ten definiuje również organizację przestrzeni okiennej.

Ze względu na użyteczność, uniwersalność i atrakcyjny wygląd – coraz częściej decydujemy się na montaż rolet, dzięki którym można swobodnie gospodarować dostępem światła.

Takie są np. rolety dzień-noc, czy też bardzo obecnie modne rolety plisowane, przesuwane po całej powierzchni okna. Nie da się też nie zauważyć eleganckich i stylowych rolet rzymskich oraz żaluzji w nowym wydaniu, np. wykonanych z drewna. Miłośnicy niestandardowych rozwiązań, na pewno zainteresują się też fotoroletami.

Nowoczesność i tradycja

Nowoczesne dekoracje okienne prezentują się atrakcyjnie samodzielnie, ale nie burzą również tradycyjnych rozwiązań, dlatego doskonale wyglądają także w towarzystwie zasłon i firanek – szczególnie wtedy, gdy są one zawieszone na stylowych karniszach.

Zarówno rolety, jak i karnisze oferowane są przez Karnix, czyli firmę, która już od ponad 25 lat aktywnie rozwija swoją działalność, czego efektem jest ponad 600 wzorów rolet i 3000 wzorów karniszy.

Kolekcje Karnix to rolety i karnisze utrzymane w różnych konwencjach. Tysiące gotowych rozwiązań daje pewność znalezienia takich akcesoriów, które zadowolą wszystkie, nawet najbardziej wysublimowane gusta.

Najlepszej jakości materiały (m.in. metal pokryty powłoką galwaniczną i warstwą lakieru, wyselekcjonowane drewno), bogata gama kolorystyczna, wysmakowane detale, odmienne style (od nowoczesnego, przez klasyczny, po barokowy), różne systemy (szynowy, szynowo-drążkowy) klasyczne i awangardowe kształty (w tym designerskie karnisze prostokątne i kwadratowe) – to tylko niektóre z atutów wyjątkowo bogatych kolekcji karniszy Karnix.

Firma proponuje równie ciekawe rozwiązania w zakresie produkcji rolet i innych materiałów przeznaczonych do dekoracji okien. Oprócz rolet mini, rolet wolnowiszących, Karnix proponuje m.in. rolety w kasecie, rolety noc-dzień, rolety-plisy, rolety dachowe, a także rolety rzymskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here