Przejście na dietę odchudzającą wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Zazwyczaj należy zrezygnować  z wielu produktów, które dotychczas były podstawowymi składnikami codziennych posiłków. Ograniczyć trzeba także słodkie przekąski i gazowane napoje. Szereg wyrzeczeń, które się podejmuje, nie zawsze jednak przynosi oczekiwany efekt. Kiedy waga ani drgnie, dobrze jest jeszcze raz przeanalizować swoją dietę odchudzającą i sprawdzić, czy na pewno nie jemy tego co źle wpływa na funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Zobacz, jakich produktów spożywczych unikać podczas odchudzania.

Czego nie jeść na diecie odchudzającej?

Większość diet odchudzających bazuje na ograniczeniu produktów, które zawierają duże ilości tłuszczów i węglowodanów. Trzeba jednak pamiętać, że zrzucają kilogramy, nie należy całkowicie eliminować tych składników ze swojej diety. Podobnie jak minerały i witaminy zapewniają one prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Będąc na diecie odchudzającej należy skupić się na zatem, aby utrzymać równowagę w organizmie i rozsądnie planować codzienne menu. Dietetycy ostrzegają jednak, że istnieje lista produktów, których absolutnie nie można jeść, jeżeli chce się zrzucić zbędne kilogramy.

Co pić na diecie odchudzającej?

Zrzucają zbędne kilogramy konieczne jest picie dużej ilości płynów. Najlepiej spożywać jest herbatę oraz wodę mineralną. Część osób w diecie odchudzającej wykorzystuje również soki owocowe. Jak jednak przekonują specjaliście nie jest to najlepsze rozwiązanie.  Nie polecane są szczególnie soki ze sklepów, które są wysoko słodzone. Dietetycznymi napojami mogą być natomiast domowej roboty koktajle warzywne czy świeżo wyciskane soki owocowe.

co jesc na diecie odchudzajacej

Produkty fit ze sklepów

Moda na zdrowe odżywianie dotarła do hiper i supermarketów. Proponują one liczne produkty opatrzone etykietami fit, które mają wspomagać zrzucanie kilogramów. Do oferowanych produktów należy jednak podchodzić ostrożnie. Większość z nich, szczególnie te, które można przygotować w kilka chwil (np. owsianki) zwierają duże ilości sztucznych cukrów.

Mięso w diecie odchudzającej

Wbrew opiniom wielu osób dieta odchudzająca nie musi składać się z samych warzyw i owoców. Mięso jest ważnym składnikiem odżywczym organizmu i jak najbardziej powinno być włączone w proces redukowania wagi. Należy jednak unikać mięs smażonych czy pieczonych. O wiele lepszym rozwiązaniem jest postawienie na mięso gotowane oraz ryby o niskiej zawartości tłuszczu. Alternatywą dla mięsa w diecie odchudzającej mogą być również owoce morza.

Płatki śniadaniowe

Płatki śniadaniowe z mlekiem uważana są przez wiele osób za dietetyczne jedzenie. Niestety te kupowane  sklepie (kukurydziane czy żytnie) zawierają duże ilości cukru i kalorii, a także powstają z przetworzonego ziarna. W czasie odchudzania należy ich unikać i stawiać na naturalne owsianki.

czego nie jest na diecie odchudzajacej

Pieczywo w diecie odchudzającej

Będąc na diecie odchudzającej najlepiej całkowicie zrezygnować z białego pieczywa i zastąpić je tym razowym, ciemny. Z jadłospisu powinno się także wyeliminować makaron i ziemniaki, zastępując je otrębami, kiełkami zbożowymi, brązowym ryżem, kaszą gryczaną i jęczmienną.

Dieta odchudzająca = dobre nawyki

W czasie odchudzania należy nie tylko wyeliminować pewne produkty z diety, ale i wyrobić sobie dobre nawyki. Pomogą one osiągnąć wymarzoną wagę oraz ją otrzymać. Będąc na diecie odchudzającej nie należy podjadać w nocy, najadać się na wieczór, pić podczas posiłku, zajadać stresów czy najadać się na zapas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here