Czy ryż tuczy

Osoby, które chcą się odżywiać prawidłowo, często mają wiele dylematów i zastanawiają się, co ma wysoki indeks glikemiczny, albo sporo kalorii. Są to czynniki, które w znacznym stopniu determinują to, czy tyjemy czy chudniemy, albo zachowujemy swoją wagę.

Zwykle więcej osób ma problem ze zbędnymi kilogramami, których chwielibyśmy się pozbyć, nie jest to jednak takie łatwe, zwłaszcza, jeśli ktoś lubi słodzone napoje i śmieciowe jedzenie, którego jest wszędzie pełno. Prowadząc szybki tryb życia, ciężko znaleźć czas na przygotowywanie posiłków. Może nie być to łatwe. Zrobienie zakupów i gotowanie zajmuje sporo czasu. Nie mówimy tu wcale o wymyślnych daniach, ale nawet tych najprostszych. Warto jednak wygospodarować trochę czasy na przygotowanie w domu prostych dniach. Są one bardo tanie i zdrowe. Może to być ryż z bananem i jogurtem lub innymi dodatkami, takie, jakie lubimy.
Ktoś może jednak się zastanawiać, czy ryż tuczy. Otóż odpowiedź nie jest jednoznaczna i wiele zależy od tego, o jakim ryżu mówimy. Czasami warto zdecydować się na ten brązowy, ponieważ jest on mniej przetworzony i nieoczyszczony, zawiera więcej składników odżywczych, jednak jest droższy. Nie oznacza to od razu, że biały ryż jest niewskazany i należy z niego zrezygnować.

Radykalne podejścia mogą nie wyjść na dobre i przynieść rezultaty, których nie chcemy. Znacznie lepiej jest podchodzić do jedzenia z rozsądkiem, jeść świadomie, niewielkie porcje i nie wtedy, kiedy jesteśmy czymś zajęci, ponieważ nasz mózg nie koduje wtedy, tego, że jemy. Warto zasiadać do każdego posiłku i jeść go powoli. Oczywiście, kto ma na to czas? Każdy pochłania szybko swoją porcję, żeby tylko nie czuć głodu i dalej pracuje. Tak, to prawda, tylko że potem ludzie mają wrzody żołądka i inne dolegliwości, o których dużo można byłoby pisać.

Warto więc czasem zmienić priorytety, bo zdrowie mamy jedno i bagatelizowanie zasad żywienia może przynieść smutne efekty szybciej niż myślimy. Ryż można jeść na wiele sposobów, jest to danie uniwersalne.

www.pouczyc.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzyrak
Następny artykułKłopoty z przeprowadzką

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here