włosy
fot.: pexels.com

Istnieje wiele różnorodnych i sprawdzonych sposobów na zdrowe i nawilżone włosy. Ostatnimi czasy, popularne stało się kremowanie włosów. Kobiety chwalą sobie ten zabieg m.in. za pozytywny wpływ na ich kondycję i wygląd. Na czym więc polega kremowanie włosów i czy warto ten zabieg wykonywać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/zabieg-kremowania-wlosow/

Kremowanie vs olejowanie włosów

Zabieg kremowania włosów pojawił się we Francji, jako alternatywa dla słynnego olejowania. Chociaż zarówno pierwszy, jak i drugi sposób nawilżania włosów przynosi spektakularne efekty, to na olejowanie nie zawsze mogą sobie pozwolić właścicielki cienkich i delikatnych włosów. W tym przypadku, olejowanie może sprawić, że staną się one płaskie i oklapnięte.

Dzięki kremowaniu natomiast, włosy nie tracą na objętości. Stają się one gładsze, bardziej miękkie, a przy tym pełne blasku. Jest to idealny zabieg dla kobiet, które mają gęste, jak i cienkie włosy.

Jak kremować włosy?

Przede wszystkim, do wykonania zabiegu kremowania włosów potrzebny jest odpowiedni krem. Może to być produkt przeznaczony do rąk, twarzy, czy też balsam do ciała. Następnie, krem rozprowadza się na powierzchni włosów, tak samo jak np. odżywkę nawilżającą. Aby jednak wchłonęły się wszystkie substancje odżywcze, należy odczekać nawet 30 minut. Tylko po tym czasie, zabieg przyniesie pożądane efekty.

Kobiety, które narzekają na włosy bardzo zniszczone, suche oraz matowe, mogą pozostawić krem nawet na kilka godzin. Następnie, zaleca się umycie włosów łagodnym szamponem, który wspomoże proces regeneracji.

Aby osiągnąć efekt maksymalnej regeneracji, zabieg powinno się powtarzać co 2-3 dni. Natomiast panie, które chcą podtrzymać wcześniej uzyskane efekty, kremowanie włosów wystarczy powtarzać raz w tygodniu.

Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem zabiegu, należy wybrać odpowiedni produkt do pielęgnacji. Wybrany krem powinien w swoim składzie mieć np. naturalne olejki oraz masła, które świetnie wpływają na kondycję włosów.

Przeczytaj też: http://studioniezapominajka.pl/akcesoria-do-wlosow-ktore-trzeba-miec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here