ile kosztuje dieta pudelkowa

Dieta pudełkowa uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów odchudzania. Jednak na jej zastosowanie nie decydują się tylko te osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Jedzenie z pudełek wybierają również ci, którzy nie mają lub nie chcą gotować, lub też zmuszeni są zrezygnować, z któregoś z produktów żywnościowych. Dlatego też firmy oferujące diety pudełkowe przygotowywane posiłki dedykują sportowca, weganom czy bezglutenowcą. Chociaż zalet jedzenia z pudełka jest wiele, trzeba pamiętać, że to rozwiązanie nie należy do najtańszych. Zobacz, na czym polega dieta pudełkowa i ile kosztuje.

Podstawą diety pudełkowej jest spożywanie pełnowartościowych posiłków 5 razy dziennie w regularnych odstępach. Każdy z tych posiłków zawiera określoną liczbę kalorii oraz jest bogaty w składniki mineralne i odżywcze. Twórcy diety pudełkowe wiedzieli jednak, że samodzielne przygotowywanie takich potraw nie jest łatwą kwestią. Wymaga czasu i znajomości reguł żywienia, dlatego też opracowali catering dietetyczny. Jego zadaniem było dostarczenie klientom zdrowych i pożywnych posiłków, przy jednoczesnym oszczędzaniu ich czasu oraz uwolnieniu ich od obowiązku gotowania.

Jak działa dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to nic innego jak catering dietetyczny. Zakłada on codzienne (lub cotygodniowe) dostawy żywności, które obejmują 5 gotowych posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację. Jedzenie dostarczane jest w małych, poręcznych pudełkach pod wskazany adres. Szczelnie zapakowane pudełka z jedzeniem można bez problemu przewozić, dzięki czemu ma się możliwość, zabrania ich do pracy na uczelnię czy do szkoły. Pudełka przystosowane są do podgrzewania w kuchence mikrofalowej oraz pozwalają zachować daniom świeżość przez cały dzień. Poszczególne elementy potraw pakowane są osobno lub rozdzielane przegródkami, dzięki czemu jedzenie zawsze wygląda estetycznie i apetycznie.

czym jest dieta pudelkowa

Jak przejść na dietę pudełkową?

Na rynku działa wiele firm oferujących pomoc w przejściu na dietę pudełkową. Pierwszym krokiem jest więc wybranie tej, z której chce się skorzystać. Na ich stronie można wybrać zestaw preferowanych dań. Zestawy te różnią się liczbą kalorii czy też tym dla kogo są stworzone. Najpopularniejsze diety pudełkowe kierowane są do osób odchudzających się, niejedzących laktozy czy glutenu, wegetarian i sportowców. Firmy zajmujące się cateringiem dietetycznym przed zakupem diety oferują również konsultacje z dietetykiem, który pomoże dopasować rodzaj diety lub ustalić indywidualny jadłospis. Kolejnym krokiem jest wybór jak często ma do nas przyjeżdżać jedzenie i przez jak długo będziemy je otrzymywać. Tutaj firmy oferują codziennie lub cotygodniowe dostawy oraz abonamenty na tydzień, miesiąc, a nawet rok.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Chociaż dieta pudełkowa ma swoje zalety i wiele osób chciałoby ją wypróbować to często na przeszkodzie stoi cena cateringu dietetycznego. Koszt dań na jeden dzień waha się od 50 do ponad 100 zł, co oznacza, że za miesiąc trzeba zapłacić naprawdę sporą kwotę, która może nawet przekraczać 3000 zł. Często firmy oferujące jedzenie w pudełkach oczekują zapłaty z góry za wszystkie posiłki, zdarza się również, że klient zobowiązany jest do wykupienia abonamentu na kilka miesięcy.

dieta podelkowa jak ja stoswac

Sama cena to nie jedyne wady jedzenia w pudełka. Dieta pudełkowa zobowiązuje do sztywnego przestrzegania zasad żywienia, odpadają więc wyjścia na miasto ze znajomymi na kolacje czy rodzinne obiady.

Dieta pudełkowa we własnym zakresie?

Alternatywą dla kupowanego jedzenia w pudelkach jest przyrządzanie własnych posiłków i hermetyczne ich pakowanie. Z dostępem do estetycznych i praktycznych pudełek śniadaniowych czy lunch boxów nie ma większego problemów, można dostać niemal w każdym sklepie. Samodzielna dieta pudełkowa wymaga jednak czasu i sporawej dawki zaangażowania w gotowania, a także wiedzy na temat tego, jak łączyć składniki.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here