Buty to niemal rzecz święta dla każdej kobiety. Ukochany fetysz wielu pań. Jak wynika z badań, każda z kobiet ma w swojej szafie zwykle około dziesięciu par butów. Psychologowie przyjrzeli się ich znaczeniu dla damskiej części społeczeństwa i sformułowali na ten temat wnioski.

Piękno i zmysłowość

Wpływ na seksowność i zmysłowość to najczęściej pojawiające się u kobiet argumenty za miłością do butów. Modeli dających takie poczucie na rynku nie brakuje. Szukać ich można na przykład w sklepie z butami damskimi ZOiO. Najmocniej podkreślają seksowność i zmysłowość przede wszystkim szpilki. Głównie te najmniej zdrowe, na obcasie powyżej 7 centymetrów, przede wszystkim w kolorach czarnym i czerwonym. Które poza swoim oddziaływaniem estetycznym, pasują do niemal każdej stylizacji.

Styliści i stylistki sugerują także, aby w szafie były również szpilki w kolorze beżowym, bo sprawiają, że nogi optycznie wyglądają na dłuższe, a także jasnobrązowe. Te ostatnie proponuje się przede wszystkim do noszenia jesienią, bo będą świetnie pasować do otoczenia oraz dla zwykle ciemniejszych kreacji, zakładanych o tej porze roku.

Praktyczność

Podobno mężczyznom wystarczą maksymalnie trzy pary butów. Z kobietami to nie przejdzie, czego dowiodły liczne badania. Na pytanie, dlaczego w szafie musi być około 10 par butów, wiele pań, które brały udział w badaniach, odpowiadało, że lubią być przygotowane na różne okazje, to po pierwsze. Inne buty są na specjalne okazje, inne ubierane na czas relaksu. Praktyczność objawia się też tym, że różne typy obuwia zakłada się w zależności od samopoczucia danego dnia. Tak więc nie ma szans usłyszeć od kobiety, że ma za dużo par butów. Dla każdej w szafie znajdzie się mniej lub bardziej praktyczne uzasadnienie.

Podkreślenie charakteru

Ten punkt poniekąd wiąże się z poprzednim. Liczba par butów szafie kobiety jest taka a nie inna i są to takie a nie inne modele, ponieważ dobrała je ona stosownie do swojej osobowości. Wprawdzie niezależnie od tego, czy jest pewną siebie kobietą sukcesu, czy skromną osobą, ceniącą sobie spokój i tak choć jedną parę szpilek będzie mieć, lecz zawartość kobiecej szafy na buty ma wiele wspólnego z cechami charakteru osoby i chęcią odpowiedniego ich uzewnętrznienia poprzez kreację.

Osoba wyluzowana, lubiąca swobodę, wolność, na pewno chętnie ubierze luźne, nieoficjalne stroje, a do nich założy na przykład modne trampki, zaś panią o romantycznym nastawieniu najprędzej zobaczymy w subtelnym, ładnym obuwiu, w nieagresywnym kolorze. Z kolei osoba z jednej strony wyluzowana, z drugiej zaś, wiedząca czego chce, pewna siebie, świadoma własnej wartości, nieprzejmująca się tym, co o niej myślą inni, chętnie założy masywne martensy albo inne ciężkie buty na grubej podeszwie.

Poczucie szczęścia

Panów szczęśliwymi czynią, chociażby spotkania z kolegami przy piwie i oglądanie meczu. Wielu kobietom poczucie akceptacji i szczęścia daje odpowiednia garderoba, w tym właśnie buty. Wprawdzie żaden, nawet najbardziej markowe obuwie nie zastąpi bliskich relacji z ludźmi, ale w niemałym stopniu może przyczynić się do poczucia szczęścia i zwiększenia pewności siebie. Mody i trendy, jeśli chodzi o buty, oczywiście się zmieniają, ale sprzedawcy butów, jak choćby sklep ZOiO, zawsze są w tej materii na bieżąco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here