Gotowe projekty domów to termin który funkcjonuje w świadomości inwestorów od dawna. Spotykamy się z nim w sytuacji, gdy szukamy projektu, na podstawie którego wybudujemy przyszły dom. Takie projekty stanowią najszerszą ofertę spośród oferowanych dokumentacji projektowych. Co to znaczy, że są gotowe i czym się charakteryzują domy z katalogu? Temat wart jest głębszego rozpoznania.

Dom przy Modrzewiowej 16 – wizualizacja
Dom przy Modrzewiowej 16 – wizualizacja

Gotowe, typowe, katalogowe – wiele nazw jedno znaczenie.

Gotowe projekty domów występują pod wieloma różnymi nazwami. Funkcjonują jako: projekty typowe, powtarzalne, katalogowe, czy wreszcie gotowe. Tak wiele nazw określa jeden typ dokumentacji. To książkowe wersje projektów domów, na podstawie których można przygotować projekt architektoniczno-budowlany. Są uniwersalne i możliwe do zastosowania na setkach różnych działek, po odpowiednim dostosowaniu. Projekty gotowe można określić jako bazę, na której powstają konkretne domy. Ich dokumentacja zawiera wszelkie niezbędne rysunki i obliczenia potrzebne do wybudowania domu.

Takie projekty są gotowe, bo gdy nie chcemy wprowadzać w nich zmian, wystarczy je dostosować do warunków działki i można na ich podstawie budować dom. Są typowe i powtarzalne, bo jeden schemat można stosować nieskończoną ilość razy. To projekty katalogowe bo ich historia wiąże się z formą popularyzacji. Na początku lat 90 wolny rynek zalały pierwsze katalogi z domami, które można było wybrać, zakupić i wybudować – stąd projekty katalogowe. Do tej pory najlepsze pracownie projektowe wydają kolorowe katalogi, w których możemy przejrzeć najlepsze projekty domów.

Dom przy Bukowej 36 – wizualizacja

Dom przy Bukowej 36 – wizualizacja

Dlaczego warto wybierać gotowe projekty domów?

Jeśli chcemy szybko i sprawnie zrealizować inwestycję, gotowe projekt domów to najlepszy wybór. Jest wile powodów, dla których wybór gotowego projektu jest najkorzystniejszy dla inwestora. Przede wszystkim szeroka oferta dostępnych na rynku dokumentacji. Projekty domów typowych są na wyciągniecie ręki, na wielu portalach internetowych. Gotowych domów jest tyle, że każdy z pewnością znajdzie wśród nich coś dla siebie. Bogatą ofertę projektów domów można znaleźć na stronach autorskiej pracowni projektowej GALERIADOMOW.PL. Projekty domów parterowych i z poddaszem użytkowym, z garażem i bez – wszystkie tanie i proste w budowie.

Projekty domów katalogowych dają znaczną oszczędność nie tylko pieniędzy (są o wiele tańsze niż projekty indywidualne), ale i czasu – są dostępne w 2-3 dni robocze od czasu zamówienia. Czas to pieniądz, szczególnie na budowie, dlatego powinniśmy łapać oszczędności wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Dom przy Słonecznej 12 – wizualizacja
Dom przy Słonecznej 12 – wizualizacja

Gotowe projekty domów to najtańsza i najszybsza ścieżka prowadząca do własnego domu. Tanie w zakupie, szybkie i oszczędne w budowie, dostępne na wyciągniecie ręki. Sprawdzone – bo realizowane przez setki inwestorów i konkretne – bo możliwe do obejrzenia dzięki wizualizacjom, lub zdjęciom inwestorów indywidualnych. Podejmując się budowy domu warto stawiać na sprawdzone rozwiązania. Gotowe projekt domów bez wątpienia do takich należą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here