Dlaczego stal szlachetna do wyrobu biżuterii jest dobrym rozwiązaniem?

Niektóre osoby uważają, że stal szlachetna do wyrobu biżuterii nie jest najlepszym materiałem do tego typu projektów. Czy to słuszne myślenie? Oczywiście, że nie! Wystarczy przejrzeć oferty firm jubilerskich oraz wielu rękodzielników, aby szybko przekonać, że tego typu wyroby są nie tylko ładne i atrakcyjne wizualnie, ale również dobre jakościowo. Ich cena także jest bardzo przystępna, co bez wątpienia stanowi o kolejnym atucie.

Stal szlachetna do wyrobu biżuterii

Stal do niedawna powszechnie używana w medycynie lub przemyśle, od kilku lat zjednuje wierne grono zwolenników wśród pasjonatów rękodzielnictwa. W tym celu największą popularnością cieszy się ta o oznaczeniach: 1.4301/1.4307, 1.4401/1.4404 (AISI 304/304L, 316/316L).

Dlaczego warto wybrać stal?

Lista zalet, jaką niewątpliwie wyróżnia się stal szlachetna do wyrobu biżuterii, jest bardzo długa. Przede wszystkim należy zauważyć jej bardzo dobre właściwości mechaniczne, wykazujące się zwiększoną odpornością na uszkodzenia. W rezultacie, jest twarda i nie podatna na odkształcenia.

To jednak nie koniec. Stal szlachetna do wyrobów biżuteryjnych nie czernieje z upływem lat. Nie groźne jej nawet bliskie spotkanie z wodą czy kosmetykami, które w żaden sposób nie wpływają na jej niższe parametry jakościowe czy wizualne. Wśród pozostałych atutów należy wymienić atrakcyjną cenę zakupu oraz dużą różnorodność poszczególnych produktów. Co rusz w sprzedaży pojawiają się nowe bigle, zawieszki czy krawatki, które z powodzeniem można wykorzystać do nawet najbardziej finezyjnych projektów biżuteryjnych.

Rozwiązanie dla alergików

Choć srebro i złoto uchodzi za najbardziej luksusową biżuterię, to jednak nie wszystkie kobiety mogą bez ograniczeń cieszyć się jej ekskluzywnymi właściwościami. Dlaczego? Z prostego powodu, metale szlachetne lubią uczulać, a przez co skutecznie zniechęcać do ich użytkowania. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku stali szlachetnej do wyrobu biżuterii. Jako, że wykazuje się właściwościami antyalergicznymi, z powodzeniem może być stosowana nawet przez osoby o najbardziej wrażliwej skórze.

Jak dbać o stal?

Pomimo wielu zalet, jakimi bezsprzecznie charakteryzuje się stal szlachetna, jedno pozostaje pewne – dla zachowania jej atrakcyjnych walorów konieczna jest optymalna pielęgnacja. Dla ochrony przed kurzem i zniszczeniem warto przechowywać ją w specjalnych pojemnikach. Gdy się zabrudzi, z pomocą przyjdzie bieżąca woda z odrobiną delikatnego detergentu lub miękka szczotka. Na koniec dokładne osuszenie i wypolerowanie przywróci jej pierwotny blask.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here