Dlaczego warto skorzystać z usług platformy logistycznej oferującej usługi kurierskie?

Operator logistyczny usług kurierskich to firma, która pośredniczy pomiędzy klientem a firmą kurierską. Paczka dostarczana jest przez firmę kurierską, ale to operator, na podstawie podpisanej umowy, negocjuje ceny i zakres usług. Platforma epaka.pl skupia oferty wielu firm, przejrzyście prezentuje je klientowi, gwarantuje bezpieczeństwo usługi, a także proponuje często zdecydowanie bardziej atrakcyjne jej koszty. W artykule przedstawiamy sześć powodów, dla których warto skorzystać z platformy logistycznej usług kurierskich.

Łatwa wycena usługi

Serwis www.epaka.pl oferuje łatwą i szybką wycenę usługi dostarczenia przesyłki na swojej stronie. Wystarczy podać informacje o wadze, wymiarach i kształcie przesyłki, aby niezwłocznie otrzymać informację zwrotną z ofertą kilku firm kurierskich. To rozwiązanie stanowi dużą oszczędność czasu dla klienta. Zamiast przeglądać strony wielu kurierów i zbierać informacje na temat ich ofert, wszystko zebrane jest w jednym miejscu. 

Niższe ceny

Skorzystanie z usług platformy logistycznej oferującej usługi kurierskie, takiej jak epaka.pl, wiąże się z możliwością nadania przesyłek w dużo niższych cenach. Dlaczego? Otóż taka firma, podpisując umowę z danymi kurierami, jest w stanie negocjować ceny, a przez to zapewnić swoim klientom prawdziwe okazje. Dotyczy to szczególnie przesyłek zagranicznych, których ceny znacznie różnią się pomiędzy bezpośrednimi ofertami firm kurierskich a tymi proponowanymi przez platformę. 

Tańsze przesyłki zagraniczne, dostępne również dla klientów indywidualnych

Tak, jak wspomnieliśmy powyżej – operator logistyczny usług kurierskich jest w stanie wynegocjować z przedsiębiorstwami kurierskimi znacznie korzystniejsze stawki, szczególnie na usługi dostarczania przesyłek poza granice Polski. Warto jednak wspomnieć jeszcze o tym, że firmy kurierskie często decydują się ograniczyć tę usługę tylko do klientów biznesowych. Wysyłanie pojedynczych przesyłek klientów indywidualnych jest po prostu mało opłacalne. Dzięki platformie logistycznej możesz wysyłać przesyłki tanio, nawet jako klient indywidualny.

Szansa dla małych przedsiębiorstw

Platforma oferująca usługi różnych firm kurierskich, z którymi nawiązała współpracę, jest świetną szansą dla małych przedsiębiorstw i firm e-commerce, które ze względu na charakter swoich usług często korzystają z usług kurierów. Ze względu na niewielkie rozmiary biznesu takie przedsiębiorstwa nie są w stanie często wynegocjować korzystnych warunków finansowych współpracy bezpośrednio z przewoźnikami. Podnosi to koszty wysyłki i znacząco wpływa na budżet rozwijającej się firmy. Tym bardziej że współpraca z przedsiębiorstwami kurierskimi wiąże się często z koniecznością podpisania zobowiązujących umów i zadeklarowania liczby wysyłanych przesyłek. Serwis epaka.pl pozwala na przesyłanie paczek w korzystnych cenach bez konieczności zobowiązywania się żadnym kontraktem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here