dobór fryzury

Fryzura i ścięcie włosów powinny być zawsze dopasowane do kształtu twarzy, wysokości czoła, a także naszej wygody. Fryzura ma podkreślić najmocniejsze strony twarzy oraz skorygować słabsze. Gdy określimy dokładnie kształt naszej twarzy możemy dobrać do niego odpowiednie cięcie, uczesanie i kolor oraz sprawić by fryzura i twarz tworzyły spójną, symetryczną całość.

Maskowanie niedoskonałości

dobór fryzuryPierwszym krokiem do prawidłowego doboru fryzury jest określenie swoich wad i zalet w lustrze. Następnie możemy dobrać taką fryzurę, która będzie dla nas idealna i w której będziemy czuć się dobrze. Pamiętajmy również, że każdy z mankamentów możemy ukryć, nie musimy się więc martwić, że nie uda nam się wymodelować odpowiednio i efektownie naszej twarzy.

  • Do zbyt masywnej szyi, ważne jest, by z przodu włosy nie były zbyt mocno wycieniowane, bo krótkie pazurki uwidocznią masywną szyję.
  • Do pełnych policzków lub drugiego podbródka dopasowujemy półdługie włosy wycieniowane na całej ich długości. Muszą być również puszyste, odstające od głowy – zwłaszcza na linii uszu.
  • Do wysokiego czoła wybieramy maskującą, prostą grzywkę. Grzywka prosta i zbyt krótka, obcięta nad oczami lub w połowie czoła, dodatkowo podkreśli wysokie czoło, a nie je zamaskuje.
  • Odstające uszy najlepiej zamaskuje długa fryzura i rozpuszczone włosy. Włosy powinny być puszyste i nie mogą przylegać do skóry głowy.
  • Duży nos- uczesanie bob, końce włosów lekko wywinięte. Strzyżenie na chłopczycę z zaczesanymi pazurkami na policzki.
  • Zwiotczałe oczy i opadające usta- By rozweselić twarz, postaw na krótką, wystrzępioną fryzurkę. Taka fryzura odmładza wygląd. Jeśli nie chcesz ścinać włosów, powinnaś je upinać.

Zasady doboru fryzury

Wybór fryzury to sprawa indywidualna. Jednak pamiętajmy, że bardzo ważna jest, aby zatuszować wszelkie nasze mankamenty. Proste włosy podkreślają krągłości ciała, a jeśli uważasz, że są one zbyt wysokie, to lepiej nie nosić tę fryzurę. Gdy określimy dokładnie kształt naszej twarzy możemy dobrać do niego odpowiednie cięcie, uczesanie i kolor oraz sprawić by fryzura i twarz tworzyły spójną, symetryczną całość.

Sylwetka a fryzura

Nie tylko strojem wymodelujesz sylwetkę. Figurę wyszczuplisz również wtedy, kiedy dobierzesz odpowiednią fryzurę.

Gruszka- Cieniowany bob; długie, cieniowane włosy; tapirowany kok-banan.

Ananas- Miękkie, plażowe fale; długie włosy z subtelnych cieniowaniem.

Banan- Grzywka; cieniowanie; roztrzepane fale.

Granat- Długie włosy, cieniowane na całej długości; tapirowany na czubku głowy kok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here