Peelingi są jednym z wielu kosmetyków, które pozwala na zachowanie zdrowej i promiennej skóry. Stosuje się je do całego ciała. Można nakładać je zarówno na twarz, jak i na pozostałe partie ciała. Producenci kosmetyków oferują różnorodne peelingi, które różnią się nie tylko przeznaczeniem, ale także kolorem czy zapachem. Nie zawsze jednak warto stosować kosmetyczne preparaty kupowane w sklepach. Peelingi do ciała można stworzyć samodzielnie, wykorzystując naturalne produkty, które znajdują się w każdym domu. Domowy peeling jest równie skuteczny, jak ten ze sklepu, a przy tym dużo tańszy i bardziej ekologiczny. Sprawdź sposoby na domowy peeling do ciała.
W domowym zaciszu bez problemu można samodzielnie stworzyć wiele kosmetyków, które pomagają w pielęgnacji ciała i twarzy. Z powodzeniem mogą one zastąpić sklepowe preparaty znanych marek. Jednym z prostszych do stworzenia preparatów pielęgnacyjnych są peelingi do ciała.
Domowy peeling do ciała – jak go stosować?
Peeling domowej roboty powinno stosować się tak samo, jak ten zakupiony w drogerii. Warto go robić 2 razy w tygodniu. Dzięki takiej systematyczności skóra będzie odżywiona, pozbędzie się martwego naskórka oraz poprawi się jej krążenie. Stosowanie domowych peelingów do ciała pozwala również na lepsze wchłanianie się substancji odżywczych zawartych w kremach i balsamach, których się używa.
Domowy peeling do ciała. Cytryna + cukier
Jednym z najprostszych sposobów na domowy peeling jest połączenie cukru z cytryną. Cytryna jest produktem, który ma doskonałe właściwości wybielające, a dodatkowo pod wpływem ciepła działa detoksykująco. Do domowego peelingu z cytryny najlepiej jest wybierać cukier naturalny: trzcinowy lub brązowy. Te odmiany są zdrowsze dla skóry, a dodatkowo zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii. Jeżeli jesteś pewna, że biały cukier cię nie uczula, możesz do peelingu zastosować również i jego.
Aby stworzy domowy peeling z cytryny, wystarczy wycisnąć z niej sok i dodać do niego cukier. Do mieszanki warto dodać również aloes. Będzie on składnikiem, który dostarczy skórze wiele witamin, takich jak witamina A, C, E, B, a także kwas foliowy oraz niacynę. Domowy peeling z cytryny warto również uzupełnić olejem kokosowym lub winogronowym. Dzięki temu będzie on bardziej śliski i mniej inwazyjny, jest to szczególnie ważne przy skórze wrażliwej.
Domowy peeling do ciała z kawy
Peeling kawowy to kolejny popularny kosmetyk do pielęgnacji ciała. Peelingi na bazie kawy są bardzo popularne na sklepowych półkach, ale o wiele taniej jest stworzyć go samodzielnie. Warto pamiętać, że jest on dość inwazyjny, dlatego nie jest polecany do skóry wrażliwej. Kosmetolodzy polecają stosowanie go na suche i twarde partie skóry np. pięty. Aby go przyrządzić, wystarczy zalać odpowiednią ilość czarnej kawy wrzątkiem (woda powinna wystawać ponad kawę maksymalnie na centymetr) i poczekać aż fusy opadną na dno kubka. Z wystudzony fusów trzeba odsączyć wodę i do powstałej papki dodać 2 łyżki soli i łyżeczkę cynamonu. Jeżeli chce się, aby peeling kawowy nie był tak ostry, można zmieszać go z żelem pod prysznic. Domowy peeling z kawy ma działanie ujędrniające i antycellulitowe.
Domowy peeling migdałowy
Domowy peeling można stworzyć również z migdałów. Taki kosmetyk będzie miał działanie nawilżające oraz pomoże uelastycznić skórę. Peeling migdałowy tworzy się z drobno posiekanych lub zmielonych migdałów, które miesza się z oliwą z oliwek (ewentualnie oliwką dla dzieci). Składniki należy mieszać do uzyskania gęstej papki. Ten rodzaj domowego peelingu polecany jest osobom ze skórą wrażliwą, suchą oraz ze skłonnościami do alergii.
Każdy z domowych peelingów należy intensywnie wcierać w skórę i masować kolistymi ruchami ugniatając przy tym delikatnie skórę. Nakładanie preparatów warto rozpocząć od kostek w górę nóg, przez pośladki aż do brzucha i w górę ciała. Dzięki zachowaniu tego kierunku limfa i zbędne produkty przemiany materii zostaną usunięte i przepchnięte.