Etui na telefon

Smartfony przez zaledwie kilka dekad obecności na rynku zyskały status urządzeń nieodzownych. Dziś trudno sobie wyobrazić życie codzienne bez tego urządzenia, który poza dzwonieniem ma jeszcze wiele innych ważnych funkcji, przydatnych we współczesnym świecie. Jednak sama inwestycja w telefon jest już spora. Jak więc zabezpieczyć swój sprzęt przed dodatkowymi naprawami, spowodowanymi uszkodzeniami mechanicznymi? Pierwszym ważnym krokiem może być dobranie odpowiedniego etui na telefon.

Podstawowe rodzaje etui na telefon

Modeli etui jest mnóstwo więc zanim wybierzemy odpowiedni, warto się zastanowić, z jakiego materiału powinna być dana obudowa:

  • Silikonowe – Należą do najbardziej popularnych pokrowców. Ich atutem jest giętkość i dobre dopasowanie do naszego urządzenia.
  • Plastikowe – Najtańsze dostępne obudowy do smartfona. Dość dobrze pełnią swoją funkcję, choć niestety przy upadku z wysokości mogą ulec uszkodzeniu.
  • Poliwęglanowe – Obudowy tworzone z tego materiału są najbardziej wytrzymałe i doskonale sprawdzą się nawet przy częstych upadkach z wysokości. Zaletą tego materiału jest też jego wyjątkowa lekkość
  • Wodoszczelne – Ten rodzaj etui na telefon najskuteczniej chroni telefon przed wodą – najgorszym wrogiem wszelkich urządzeń elektrycznych. Jest to rozwiązanie tanie i skuteczne, jednak niestety case tego typu może obniżyć funkcjonalność naszego telefonu, blokując możliwość korzystania z ekranu dotykowego.

Podstawowe modele etui można także klasyfikować pod kątem budowy:

  • Back case – jeden z bardziej popularnych modeli, czyli jednoczęściowy case, który ma za zadanie chronić i zakrywać jedynie tylną część telefonu.
  • Etui książkowe – elegancki dwuczęściowy pokrowiec, który chroni zarówno tył, jak i przód urządzenia. Często wykonywany ze skóry lub skóropodobnych materiałów.
  • Bumper – model najbardziej minimalistyczny – silikonowa nakładka na ramkę smartfona. Mimo oszczędnej formy bumpery wzmacniają konstrukcję telefonu, zmniejszając tym samym skutki upadków.

Czy etui na telefon jest naprawdę potrzebne?

Obudowa na telefon to dodatek, który warto mieć, każdy użytkownik smartfona zna bowiem problem ich kruchości. Nowoczesne telefony mają tę wadę, że nawet jednorazowy upadek urządzenia może skończyć się mniej lub bardziej rozległym pęknięciem ekranu, podobnie jak zalanie lub zapylenie może wywołać usterki i narazić nas na duże koszty naprawy. Telefon towarzyszy nam niemal cały czas, a przy aktywnym stylu życia trudno unikać podobnych wypadków. Dobry case na telefon pozwoli rozwiązać ten problem, a także pomoże zapobiec  drobniejszym zarysowaniom, powstałym w torbie lub plecaku.

Etui na telefon – modny gadżet

Case na telefon to dodatek, który możemy kupić nie tylko w firmowych sklepach producentów lub operatorów telefonicznych, ale także w wielu sklepach odzieżowych, w których znajdziemy propozycje przygotowane przez projektantów danej marki, a także w internecie. Jest to zatem praktyczny dodatek, podlegający jednak modowym trendom. Rozmaite kolory i wzory są najlepszym dowodem na to, że to, co ma za zadanie chronić nasz telefon, może też posłużyć do wyrażenia naszej osobowości i wyróżnienia się. Wzorów etui na telefon jest mnóstwo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W internecie popularne są również kreatory, które pozwolą stworzyć spersonalizowany case na telefon. W dążeniu do modnego wyglądu warto jednak pamiętać, że główną cechą naszej obudowy powinna być funkcjonalność.

Dodatkowe funkcje w etui na telefon

Ochrona i modny wygląd są głównymi, ale nie jedynymi wyznacznikami przy szukaniu idealnej obudowy na telefon. Niektórzy równie mocno cenią sobie bowiem różnego rodzaju dodatkowe funkcje i usprawnienia w postaci etui w kształcie portfela, z kieszonkami i dodatkową klapką, ze stojakami lub uchwytami, a nawet obudowę z wbudowanym powerbankiem, która wykorzystuje technologię ładowania indukcyjnego. Możliwości jest naprawdę wiele, a w związku z rosnącą popularnością samych smartfonów możemy przypuszczać, że będzie ich jeszcze więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here