farbowanie i ścinanie włosów w ciąży

Ma rzekomo źle wpływać na rozwijający się płód, może ponoć spowodować, że dziecko urodzi się rude. Przyjmowanie witamin dla ciężarnych ma ogólny wpływ na organizm. Zyskuje nie tylko dziecko, ale i my same. Dzięki suplementacji poprawia się nam wygląd skóry, włosów i paznokci, które są teraz bardzo dobrze odżywione. Okres ciąży to przede wszystkim czas silnej burzy hormonalnej. To właśnie wtedy należy położyć szczególny nacisk na odpowiednią pielęgnację włosów.

CZY W CIĄŻY MOŻNA OBCINAĆ WŁOSY

Istnieje taki zabobon, że absolutnie nie powinniśmy tego robić. Jednak to nie prawda. Nie ma żadnego znaczenia czy zdecydujemy się na ścięcie włosów w trakcie ciąży. W żaden sposób nasze krótsze włosy nie wpłyną na krótki rozum naszego dziecka.

CZY W CIĄŻY MOŻNA FARBOWAĆ WŁOSY?

Przez całą ciążę można farbować sobie włosy. Farba przez kontakt ze skórą na pewno nie jest w stanie absolutnie w żaden sposób przeniknąć do dziecka w brzuchu. Jeśli natomiast coś może nam zaszkodzić to jest to przede wszystkim amoniak, a dokładnie opary które się ulatniają. Jednak koniecznie musimy wiedzieć, że ciężarne, które zamierzają się przefarbować, powinny wziąć pod uwagę, że włosy w ciąży mogą się trudniej farbować lub po prostu odcień może być inny. Dzieje się tak z powodu hormonów. Ważne jest więc, aby przestrzegać kilka podstawowych zasad:

-wybierz farbę bez amoniaku lub naturalną
-nie nakładaj farby na uszkodzoną skórę
-upewnij się, że pomieszczenie, w którym wykonujesz zabieg, jest dobrze wentylowane
-rozjaśnianie włosów w ciąży, nie jest najlepszym pomysłem. Spróbuj czegoś łagodniejszego, na przykład refleksów, delikatnej zmiany tonu lub ombre.
-pamiętamy, że zmiany zachodzące w organizmie pod wpływem hormonów przekładać się mogą na to, jak zareagują nasze włosy na farbę i inne środki.

Trwała ondulacja w ciąży

farbowanie i ścinanie włosów w ciążyAbsolutnie nie zaleca się trwałej ondulacji i chemicznego prostowania włosów w czasie ciąży. Ponieważ stosowane roztwory chemiczne wchłaniają się przez skórę głowy do naczyń krwionośnych, co stwarza niebezpieczeństwo dla rozwoju dziecka. Poza tym wpływ hormonów na substancje chemiczne mogą spowodować zbyt słaby lub zbyt silny efekt zabiegu. Bardzo dużym problemem, z którym zmagają się praktycznie wszystkie młode mamy tuż po urodzeniu dziecka, jest wypadanie włosów. Kobiety w ciąży nie muszą także rezygnować z domowej pielęgnacji włosów. Ciąża nie wyklucza stosowania profesjonalnych kosmetyków, o ile ich skład chemiczny nie stwarza zagrożenia dla skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here