Farbowanie włosów męskie

Farbowanie włosów to już nie tylko zabieg przeznaczony dla płci pięknej. Co raz więcej facetów, którzy chcą dobrze wyglądać, farbuje włosy. Mężczyźni w XXI wieku maja co raz większą świadomość własnego wyglądu i dlatego koloryzacja włosów nie wzbudza w nich takich emocji, jakie można było zaobserwować jeszcze paręnaście lat temu. Producenci farb, koloryzatorów, tonerów czy szamponetek wręcz prześcigają się w dostosowywaniu swoich produktów do męskich upodobać i oczekiwań. Jakie więc są ich preferencje? Dzisiaj mężczyźni, którzy decydują się na farbowanie, wybierają zazwyczaj barwy zbliżone do naturalnego odcienia włosów. Farbowanie ma na celu przede wszystkim ukrycie siwych włosów bądź też ożywienie naturalnego koloru. Mężczyzno! Jak możesz rozpocząć przygodę z farbowaniem włosów? Decydując się na wykonanie koloryzacji w domu, trzeba dobrze dobrać kolor, który będzie idealnie komponował się z kolorem oczu oraz karnacją. Odcień nie może zbytnio różnić się od naturalnej barwy włosów, ponieważ może zdarzyć się, że efekt będzie zupełnie przeciwny od oczekiwanego. Podczas nakładania farby na włosy trzeba kierować się instrukcją zawartą na opakowaniu. W ten sposób możemy uniknąć wielu niezbyt miłych niespodzianek. Na około 48 godzin przed farbowaniem trzeba też wykonać specjalną próbę uczuleniową. Zawarte w farbie związki chemiczne mogą wywołać różnorodne uczulenia w kontakcie ze skórą i włosami w postaci na przykład wysypki czy zaczerwienienia skóry.
A co ma powiedzieć mężczyzna, który zaczął łysieć? Czy również może rozpocząć przygodę z farbowaniem włosów? Oczywiście, że tak! Jeśli na męskiej głowie pojawiają się początkowe oznaki łysienia, warto pomyśleć o delikatnym rozjaśnieniu włosów. Jasne włosy nie będą tak widoczne i odróżniające się od koloru skóry głowy, a w efekcie nie będą znacząco przyciągać uwagi. Można też zakupić odżywki, które aktywizują cebulki do wzrostu włosów, dzięki czemu proces łysienia zostanie spowolniony.
Panowie o dość jasnej karnacji zazwyczaj źle wyglądają w ciemnych włosach. Z kolei w miarę delikatny brąz może dać dobre połączenie z błękitnymi oczami. Mężczyźni dopiero rozpoczynający swoją przygodę z farbowaniem włosów mogą na początek zacząć od niezbyt odważnych barw. Podczas pierwszej koloryzacji idealnie sprawdzi się zmywalna farba w sprayu. W przypadku niezadowalającego efektu szybko będzie można pozbyć się jej za pomocą jednego umycia głowy.

www.wypaplani.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here