fryzury męskie zaczesane do tyłu

Fryzura męska tak zwany zaczes wbrew temu co się sądzi, wcale nie jest aż tak trudny do wykonania, choć na pewno jest trudną fryzurą do utrzymania zwłaszcza u mężczyzn. Zaczes to rodzaj fryzury polegający na specyficznym ułożeniu włosów. Dłuższe pasma włosów zaczesywane są na obszary z krótszymi pasmami lub całkiem wygolone. Zaczes może być wykonany na bok lub do tyłu np długie pasma grzywki zaczesujemy do góry i do tyłu lub na wygolony bok . Ułożenie włosów do tyłu nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać. Jednak wielu facetom jakiekolwiek układanie włosów sprawia spory problem. Klasyczne męskie cięcie to krótsze włosy po bokach i z tyłu głowy, a dłuższe na górze. Jest to przede wszystkim męska fryzura, która jest na topie od kilku lat.

Układanie włosów do tyłu

fryzury męskie zaczesane do tyłuUkładanie włosów dobrze zacząć od ich umycia, dzięki temu będą lekkie i bardziej podatne na modelowanie. Już podczas suszenia staraj się zaczesywać włosy ręką do tyłu, najlepiej zacząć od boków, a potem przejść do góry. Następnie rozetrzyj jakiś kosmetyk utrwalajacy w dłoniach, a potem nakładaj na włosy, cały czas zaczesując je do tyłu. Jeśli Twoje włosy są wyjątkowo niesforne, na koniec możesz delikatnie utrwalić efekt lakierem. Dobrymi kosmetykami są między innymi:

  • Layrite Original, Wodna pomada do modelowania włosów, mocne utrwalenie i połysk
  • High Life Heavy męska pomada do włosów, bardzo mocny chwyt/mat wykończenie
  • Uppercut Delux Matt Clay, męska glinka matująca do włosów

Produkty do stylizacji średnich włosów dla mężczyzn

  • wosk – włosy matowe , grube sztywne wymagające nabłyszczenia i dużej masy produktu dla zdyscyplinowania fryzury
  • żel – konsystencja wodna, silnie utrwala skleja włosy w sztywną konstrukcję.
  • pomada – ciężki kosmetyk służący do precyzyjnego układania fryzur
  • guma- elastyczny produkt o bardzo dużym chwycie dedykowany dla podkreślenia poszczególnych kosmyków.
  • pianka – służy do wymodelowania włosów za pomocą szczotki i suszarki
  • lakier – utrwala ułożoną fryzurę
  • puder stylizacyjny – produkt zwiększający tarcie między włosami

Fryzury męskie zaczesane do tyłu są obecnie bardzo modne. Wielu panów się na nią decyduje, również dlatego, że jest ona łatwa w stylizacji i nie trzeba poświęcić jej dużo czasu. Dodatkowo wygląda bardzo elegancko i pasuje zarówno do stroju wieczorowego jak i sportowego. Dobrze dobrane okulary są elementem, który może zupełnie zmienić wygląd mężczyzny. Zaczesanie do góry włosów przy fryzurze z przedziałkiem pasuje mężczyznom o niezbyt wysokim czole. Nadaje ono chłopięcego, zawadiackiego charakteru. Im dłuższe są zaczesywane do góry włosy, tym bardziej ekstrawagancki obraz właściciela fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here