Jeśli tak, jak wielu młodych ludzi w dzisiejszych czasach skończysz niedługo liceum, ale nadal nie masz pojęcia jaki jest Twój wymarzony zawód, idź na studia! Dostanie się na politologię, czy socjologię nie jest wcale trudne, a czeka Cię po nich ciepła posadka przy hamburgerach w znanej sieci restauracji szybkoobsługowych. Jeśli natomiast taka perspektywa do Ciebie nie przemawia, proponuję zostanie rzemieślnikiem. Dlaczego to bardziej opłacalne niż podjęcie jakichkolwiek studiów po liceum?

Wyobraź sobie branżę bez konkurencji… W wielu zawodach, ostatni mistrzowie cechowi zbliżają się już do granicy progu emerytalnego i gdyby nowi kandydaci nie napłynęli, nastąpi śmierć krawiectwa miarowego, szewstwa czy stolarstwa. Zgłaszając się jeszcze teraz, masz szansę wypełnić tę dziurę na rynku usług i założyć własny, dochodowy biznes. Cena jednego zamówienia w krawiectwie miarowym sięga nawet ponad 2000 zł. Zgadnij jak zmienią się ceny kiedy liczba zakładów spadnie w najbliższym czasie o jakieś 75%…

Jak nauczyć się zawodu? Po pierwsze, musisz znaleźć sobie nauczyciela. Pójdź lub zadzwoń do siedziby lokalnego cechu i zapytaj o warunki przyjęcia do szkoły. Możesz także rozpocząć praktyki w jednej z firm zatwierdzonych przez cech rzemieślniczy Z reguły, do podjęcia praktyk, nie potrzebujesz żadnych kwalifikacji. Podstawowa nauka zawodu trwa 3 lata i zakończona jest egzaminem czeladniczym. Po zdaniu tego testu, możesz rozpocząć pracę.

Jeśli zdecydujesz się na kontynuowanie nauki, możesz ubiegać się o uzyskanie tytułu mistrza. Jesteś wtedy przygotowany do wykonywania specjalnych zadań, za które zawsze czekać będzie specjalna zapłata. W obecnej sytuacji na rynku usług rzemieślniczych, jeśli mieszkasz w małym lub średnim mieście staniesz się najprawdopodobniej lokalnym monopolistą.

Zapotrzebowanie na garnitury idealnie dopasowane, konieczne dla prezesów, czy dyrektorów firm z pewnością nie spadnie, ponieważ wielu z nich ma nietypową (szeroką) sylwetkę i zawsze będą potrzebować takich produktów. Znalezienie szewca, który podejmie się wykonać buty specjalnie na zamówienie klienta, nawet w Warszawie, graniczy z cudem. Meble na zamówienie może i są wypierane przez tańsze ekwiwalenty ze znanych sieci, jednak nie gwarantują one najwyższej jakości, którą zapewnią tylko sprzęty dopasowane do indywidualnych potrzeb przyszłego użytkownika.

http://www.sisr.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here