Jak czyścić czarne trampki?

0
4016

Czarne trampki to klasyczny, streetstylowy model obuwia sportowego, który triumf w modzie odniósł wiele lat temu. Jeśli nie wiesz, w jakie buty miejskie zainwestować, to czarne trampki będą świetnym wyborem. Uwielbiają je nie tylko sportowcy i fani sportowego stylu, ale także punkowcy czy rock’n’rollowcy. Te buty praktycznie z każdą stylizacją wyglądają idealnie – zarówno z dżinsami czy spodniami dresowymi, jak i sukienkami i skórzaną kurtką. Nie wystarczy jednak odpowiednio zestawiać je w stylizacjach, żeby dobrze się prezentować. Konieczne będzie także regularne czyszczenie!

Pielęgnacja klasycznych czarnych trampek

Czarne trampki są znacznie mniej wymagające od białych, na których widoczne jest każde najmniejsze zabrudzenie. Nie oznacza to jednak, że możemy zupełnie odpuścić sobie czyszczenie! Im szybciej po wybrudzeniu trampek zaczniesz działać, tym większe prawdopodobieństwo, że twoje buty wrócą do stanu pierwotnego! Na początek wyjmij wkładki i sznurowadła z butów. Możesz wyprać je ręcznie lub włożyć do pralki i wyprać wraz z innymi rzeczami. Obydwa sposoby są równie skuteczne. Trampki bez sznurówek i wkładek możesz namoczyć w wodzie z mydłem, szamponem do butów lub innym środkiem piorącym. Następnie wyszoruj całe swoje trampki przy pomocy niewielkiej szczoteczki, a później wypłucz je pod bieżącą wodą i odsącz z nadmiaru wilgoci.

Suszenie to też czyszczenie

Często zapominamy, że jednym z etapów czyszczenia trampek jest również suszenie. Warto przeprowadzić je tak, by nie narażać butów na zmianę koloru czy odkształcenia. Dlatego zdecydowanie unikaj zostawiania czarnych trampek w pełnym słońcu czy bezpośrednio pod kaloryferem. Co prawda suszenie przebiegłoby szybciej, jednak buty mogłyby stracić swoją intensywną barwę, a nawet właściwy kształt. Najlepszym sposobem suszenia jest pozostawienie czarnych trampek w suchym, ciemnym pomieszczeniu.

Zdjęcia do artykułu dostarczył: https://sklep.sizeer.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here