Jak dbać o implanty stomatologiczne?

Nigdy nie zapominaj o higienie twoich zębów! Jeżeli o niej faktycznie nie będziesz pamiętać, i to regularnie, zęby po prostu się popsują. Bardzo często popsutych zębów nie da się dodatkowo uratować. Wtedy się je wyrywa, zaś w ustach pozostaje okropna dziura, którą trzeba zapełnić, zwłaszcza jeżeli chodzi o miejsca widoczne. Zęby to w końcu nasza wizytówka – jak mamy się uśmiechnąć w takim stanie?

Implanty stomatologiczne – czy o nie również trzeba dbać?

Czasami jednak nasze zęby muszą być usunięte, niezależnie od tego, jak o nie dbaliśmy. Wtedy do akcji wkracza protetyk i jego implanty stomatologiczne, które umożliwią nam dalsze, spokojne życie. Nim jednak się pożegnamy z przykrym widokiem dziury po wyrwanych zębach czy wyrwanym zębie, warto się zastanowić, czy czasem nie trzeba dbać o implanty dwa razy bardziej. Tak! Faktycznie należy pamiętać o higienie jamy ustnej, jeżeli zdecydujemy się na wszczepienie sztucznych zębów. Odpowiednia ich pielęgnacja nie pozwoli namnożyć się bakteriom, które powodują choroby różnego rodzaju. A nawet więcej – nie pozwolą przedostać się im do krwiobiegu i dosłownie spustoszyć ludzki organizm.

Zadbane implanty zębów

Aby dbać o implanty wrocław, powinieneś pamiętać o ich szczotkowaniu, zazwyczaj trzyminutowym, z uwzględnieniem każdych zakamarków. Specjalista na pewno doradzi ci odnośnie najbardziej profesjonalnej szczoteczki, ale podczas szczotkowania i tak musisz pamiętać o każdym miejscu. Uwzględnij głównie przestrzenie międzyzębowe, które często są pomijane. Pamiętamy o wyszorowaniu zębów z boków i od góry, zapominamy jednak o przestrzeniach, w których kryją się nawet mikroskopijne cząstki jedzenia, doprowadzające na przykład do próchnicy. Nie zapominaj również o osadzie, który pojawia się codziennie po jedzeniu, zarówno na ludzkich zębach, jak i na implantach. To właśnie ten osad wywołuje między innymi zapalenie dziąseł, bardzo niebezpieczne dla zębów sztucznych. I – oczywiście – dla zębów naturalnych.

Implanty a wizyty kontrolne

O tym zapomnieć po prostu nie możesz! Implantolog wyznaczy ci terminy wizyt lub pierwszy termin wizyty kontrolne. Musisz na nie chodzić regularnie, aby wszystko mieć na pewno pod kontrolą! Minimalnie raz na pół roku pojaw się w gabinecie Acusdent i uśmiechnij się szeroko – lekarz sprawdzi stan zębów, dziąseł oraz samych implantów. To bardzo ważne w każdym momencie życia, dlatego nie lekceważ tych spotkań, absolutnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here