Choćbyśmy posiadali najpiękniej wystrzyżoną fryzurę i brodę, to na nic się to nie zda, jeśli nie pasują one do naszej głowy. Otóż kształt fryzury i brody powinniśmy zawsze dostosowywać do kształtu głowy. Poznajmy na jakie wystrzyżenie włosów postawić przy głowach o kształcie: okrągłym, owalnym, kwadratowym, prostokątnym, trójkątnym i odwrócenie trójkątnym.

Poddać się naturze

W rzeczywistości wszyscy możemy okazać się przystojniakami, wystarczy tylko poddać się naszej naturze i stosowanie do wyglądu wykreować swoją stylizację. Tyczy się to na przykład fryzury i brody. Najlepiej, aby ich kształt współgrał z kształtem głowy. A kształtów głowy wylicza się aż sześć rodzajów: okrągłą, owalną, kwadratową, prostokątną, trójkątną oraz odwrócenie trójkątną.

Głowa okrągła

Kształt okrągły sprawia, że głowa jawi się jako poszerzona i zaokrąglona, więc trzeba ją wydłużyć i zgeometryzować. We fryzurze warto bardziej przycinać boki, a środek zostawiać dość dłuższy, przy czym można też dokonywać tak zwanego skoku w długości, aby wyszło nieco kanciasto, co współgra z okrągłą twarzą. Podobnie w brodzie wypada zachować dłuższy środek, a krótsze boki.

Głowa owalna

Kształt owalny sprawia, że głowa jawi się jako wydłużona i zaokrąglona, więc trzeba ją poszerzyć i w miarę zgeometryzować. We fryzurze warto środek zostawiać w miarę proporcjonalny do boków. Na podobnej zasadzie przydaje się przystrzyc brodę, czyli bardziej boki, a mniej środek.

Głowa kwadratowa

Kształt kwadratowy sprawia, że głowa jawi się jako poszerzona i zgeometryzowana, więc trzeba ją wydłużyć i zaokrąglić. We fryzurze warto bardziej przycinać boki, a środek zostawiać dość dłuższy, aczkolwiek zachować proporcje w przechodzeniu długości, aby nie wyszło zbyt kanciasto, co by nie współgrało z kwadratową twarzą. Podobnie w brodzie wypada zachować dłuższy środek, a krótsze boki.

Głowa prostokątna

Kształt prostokątny sprawia, że głowa jawi się jako wydłużona i zgeometryzowana, więc trzeba ją poszerzyć i zaokrąglić. We fryzurze warto boki pozostawiać dłuższe niż zwyczajnie, gdy zostawia się je krótsze. Na podobnej zasadzie przydaje się przystrzyc brodę, czyli ostrzej boki, a łagodniej środek.

Głowa trójkątna

Kształt trójkątny sprawia, że głowa w górnych partiach jawi się jako mniejsza niż w dolnych, należy zatem ją powiększyć na górze. W kwestii fryzury najlepiej pozostawiać boki równie długie co środek, właśnie w celu poszerzenie górnej partii twarzy. W kwestii brody z kolei najlepiej ścinać boki mocniej niż  środek, aby jeszcze bardziej nie poszerzać dolnej partii twarzy.

Głowa odwrócenie trójkątna

Kształt odwrócenie trójkątny, czy też nazywany inaczej sercowatym, sprawia, że głowa w dolnych partiach jawi się jako mniejsza niż w górnych, należy zatem ją powiększyć na dole. W kwestii fryzury najlepiej ścinać boki mocniej niż środek, aby jeszcze bardziej nie poszerzać górnej partii twarzy. W kwestii brody z kolei najlepiej pozostawiać boki równie długie co środek, właśnie w celu poszerzenie dolnej partii twarzy.

Akcesoria do brody przydatne w stylizacji Twojego zarostu znajdziesz na:  https://beardman.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here