Jak działa opłacanie usług elektronicznych z Orange

Korzystamy z coraz większej liczby płatnych aplikacji, usług elektronicznych i subskrypcji. Najczęściej płatność za nie wymaga podpięcia karty płatniczej wraz z wszystkimi danymi, co dla wielu nie wydaje się zbyt bezpieczne ani wygodne. Rozwiązaniem może być rozliczanie opłat razem z fakturą za usługi telekomunikacyjne.

Jak działają płatności przez operatora?

Płatność przez operatora jest niezwykle prostym rozwiązaniem. Na platformie, na której chce się dokonać zakupu, wystarczy wybrać metodę płatności numerem telefonu i podać swój numer w Orange. Może być to jednorazowy zakup aplikacji, filmu lub muzyki, jak i cykliczny – na przykład za comiesięczny abonament za dostęp do platformy streamingowej. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby numer telefonu podpiąć na stałe do platformy i kupować w przyszłości bez podawania danych.

Sposób pobrania pieniędzy uzależniony jest od formy korzystania z telefonu. Osoby, które mają abonament, otrzymają na koniec miesiąca rachunek powiększony o kwotę dokonanych zakupów. W przypadku usługi na kartę kwota zostanie ściągnięta od razu z środków dostępnych na koncie abonenckim. Szczegółowe informacje i regulaminy dotyczące usługi można znaleźć na stronie internetowej: https://www.orange.pl/view/plac-z-orange.

Za co można zapłacić ?

Obecnie liczba aplikacji i platform, na których można dokonać tego typu płatności, wynosi ponad 300. Nie sposób wymienić ich wszystkich. Żeby jednak mieć pogląd, za co można zapłacić za pośrednictwem operatora, warto wymienić między innymi serwisy i aplikacje takie jak:

  • ogłoszeniowe (OLX, gratka, otodom);
  • gry i rozrywka (Microsoft Store, Kingiuin);
  • edukacja, ebooki (Storytel.pl, Brainly);
  • komunikacja miejska i parkowanie (moBilet, SkyCash, Mobilny Parking);
  • gry i aplikacje mobilne (Google Play).

Można się spodziewać, że z czasem ich liczba będzie rosła.

Płatność telefonem Orange – dlaczego warto spróbować?

Największą zaletą płatności przez operatora jest bezpieczeństwo. Usługa jest alternatywą dla płatności kartą płatniczą, w przypadku której trzeba podać wszystkie dane – imię, nazwisko, numer karty, ale również specjalny kod zabezpieczający. Jeśli ktoś wejdzie w posiadanie tych informacji, może dokonać płatności kartą bez wiedzy właściciela. W przypadku płatności przez operatora w niepowołane ręce może wpaść co najwyżej numer telefonu.

Kolejną niezaprzeczalną korzyścią jest kontrola wydatków. W przypadku usługi na kartę nie można wydać więcej, niż aktualnie znajduje się na koncie. Przy abonamencie natomiast każda transakcja jest wyszczególniona na fakturze. Łatwo można potem dojść, na co przeznaczyło się konkretną kwotę i dzięki temu mieć większą świadomość wydatków, a tym samym stanu wszystkich finansów.

Nie można zapomnieć też o tym, że płatność przez operatora jest po prostu wygodna. Zwłaszcza w przypadku transakcji jednorazowej – wystarczy podać numer telefonu, który zdecydowana większość osób zna na pamięć. Dzięki temu transakcja przebiega sprawniej, ale nie odbywa się to kosztem bezpieczeństwa czy większych wydatków.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here