Jak kompleksowo zadbać o ciało?

Marzysz o pięknym, jędrnym ciele i nawilżonej skórze? Poznaj 5 sposobów na osiągnięcie wspomnianego celu.

Złuszczaj

Peelingowanie to bez wątpienia jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Umożliwia ono łatwe i szybkie pozbycie się nagromadzonego, martwego naskórka z twarzy oraz różnych partii ciała. Celem zabiegu jest oczywiście wygładzenie i poprawa stanu skóry.

Regularne używanie peelingu:

  • Wesprze walkę z niedoskonałości cery,
  • Pozwoli na zredukowanie cellulitu (znanego również jako skórka pomarańczowa),
  • Przyczyni się do wyrównania kolorytu skóry.

Jak często wykonywać peeling? Najlepiej 1 – 2 razy w tygodniu. Zanim jednak przystąpisz do zabiegu, zwróć uwagę na rodzaj używanego kosmetyku. Ważne bowiem by był on dopasowany do rodzaju oraz wrażliwości skóry.

Nawilżaj

Nawilżanie stanowi absolutną podstawę pielęgnacji. Powierzchnię naskórka pokrywa tzw. ochronny płaszcz lipidowy (złożony z mieszaniny różnych tłuszczów i lipidów), który uniemożliwia parowanie wody z głębi ciała. Niestety, wraz z upływem czasu w naszym ciele mają miejsca różnego rodzaju zmiany hormonalne. Wywierają one znaczący wpływ na ilość wydzielanego przez skórę łoju, a także kwasu hialuronowego, ceramidów oraz kolagenu. Właśnie dlatego po 40 roku życia nasza skóra zaczyna się marszczyć. Jak spowolnić ten proces? Oczywiście używając kosmetyków głęboko nawilżających czyli tzw. produktów hypoalergicznych. Warto dodać, iż produkty te nie zawierają żadnych substancji zapachowych ani barwiących. 

Stosuj maseczki

Odpowiednio dobrana maseczka do twarzy potrafi poprawić stan nawet najbardziej kapryśnej czy też odwodnionej skóry. Ponieważ ich formuła jest zdecydowanie bogatsza od formuły kremów, toteż działają one o wiele szybciej. Co więcej, niekiedy efekt zastosowania widoczny jest natychmiast po zdjęciu/zmyciu produktu. Jak często sięgać po maseczki? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest bezpośrednio od rodzaju wybranego kosmetyku. Maseczek odżywczych, nawilżających oraz liftingujących możemy używać nawet codziennie, z kolei maseczki ściągające i oczyszczające powinny być nakładane nie częściej, niż 3 razy w tygodniu.

Depiluj

Wydepilowana, idealnie gładka skóra stanowi prawdziwą ozdobę każdej kobiety. I choć obecnie na polskim rynku dostępna jest wręcz niezliczona ilość produktów do depilacji, to jednak wyłącznie część z nich jest w stanie przynieść oczekiwany efekt na dłużej. Z reguły włoski zaczynają odrastać już nawet po kilku – kilkunastu dniach. Rozwiązaniem tego problemu jest zabieg depilacji laserowej, który pozwoli pozbyć się zbędnego owłosienia… na zawsze. Czy to boli? Nowoczesne, zaawansowane technologicznie lasery posiadają specjalne systemy, które niwelują, a nawet eliminują odczuwany ból! Ten rodzaj urządzeń stosowany jest np. w salonie Epilira. Depilacja laserowa Warszawa przeprowadzana we wspomnianym gabinecie jest więc nie tylko skuteczna, ale również niemalże bezbolesna!

Pij wodę

Nawet najdroższe, najlepiej dobrane kosmetyki nie są w stanie zastąpić zdrowej diety. O czym pamiętać?  Przede wszystkim o piciu co najmniej 2 litrów wody dziennie. Dzięki temu oczyścisz organizm z nagromadzonych toksyn, nawilżysz skórę i uzupełnisz ubytki składników mineralnych. Warto także sięgnąć po koktajle i smoothie, zarówno te owocowe, jak i warzywne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here