jak kupować na wyprzedażach

Wyprzedaże zarówno te letnie, jak i zimowe to czas wzmożonych zakupów. Sklepy zachęcają promocyjnymi ofertami, rabatami 2w1 oraz niskimi cenami. Wszystkie te propozycje wydają się tak kuszące, że niejednokrotnie w czasie wyprzedaży wydajemy więcej niż bez nich. Dopiero po ochłonięciu i sprawdzeniu salda konta bankowego zadajemy sobie pytanie, jak kupować na wyprzedażach, aby nie zbankrutować. Co więcej, zaraz obok tego pytania pojawiają się kolejne, takie jak: jak kupować na wyprzedażach, by faktycznie kupić rzeczy, które będą przydatne. Zobaczcie, jakimi zasadami warto się kierować, gdy przeceny kuszą 50% obniżkami, z których grzech nie skorzystać.

Jeżeli lubisz kupować na wyprzedażach i z niecierpliwością czekasz na sezon obniżek, musisz wiedzieć jak się do nich przygotować. W kupowaniu na wyprzedażach najważniejszy jest plan oraz samoświadomość. Jeszcze przed sezonem promocji warto opracować plan zakupów oraz zastanowić się jakie fasony i wzory są wskazane dla twojego typu urody i figury. Dobrze jest też poczytać o najnowszych trendach, najlepiej tych zapowiadanych na kolejny sezon. Pamiętaj, że na letnich wyprzedażach kupujesz ubrania, których najprawdopodobniej nie włożysz tego lata a dopiero kolejnego. Analogicznie wygląda sprawa z wyprzedażami zimowymi. Dobrym pomysłem jest też przewidzenie odpowiedniej ilości czasu na zakupowe szaleństwo. Pośpiech i emocje nigdy nie są dobrym doradcą podczas zakupów.

Po pierwsze zrób przegląd swojej szafy

Zadając sobie pytanie jak kupować na wyprzedażach musisz pamiętać o pierwszej podstawowej zasadzie, która każe sprawdzić, czego tak naprawdę brakuje w twojej szafie. Dobrze jest zrobić listę brakujących ubrań, zwłaszcza tych zaliczanych do tzw. bazy (czyli ubrań o klasycznych fasonach, które z łatwością można łączyć z innymi elementami odzieży). Zanim ruszysz się na zakupy, dobrze jest też przymierzyć, wszystko to, co ma się w szafie i odrzucić tego, czego nie założyło się od kilku już miesięcy.

jak kupowac na wyprzedazach i nie zbankurtowac

Kupuj ubrania dobrej jakości

Wyprzedaże to wymarzona okazja, aby nabyć taniej ubrania wysokiej jakości wykonane z dobrej klasy materiałów. Najlepiej jest inwestować w odzież o uniwersalnych i ponadczasowych fasonach. Skórzana kurtka, prochowiec czy eleganckie spodnie dobrej marki to idealne łupy wyprzedażowe.

Jak kupować na wyprzedażach? Tak, by nie kupić za dużo

Wyprzedażowe ceny zachęcają do tego, żeby kupić, jak najwięcej. W końcu 9.90 zł za T-shirt czy koszula za 19.99 zł  to super okazja, można więc kupić nawet kilka sztuk. Nie jest to jednak najrozsądniejsze rozwiązanie. Kupując kilka takich rzeczy za przysłowiowe grosze, wydaje się naprawdę sporą sumę, najczęściej na rzeczy, których i tak nie będzie się nosić na co dzień. Pamiętaj to, że wieczorowa sukienka w super cenie nie oznacza, że musisz ją kupić, szczególnie wtedy, jeśli wiesz, że zazwyczaj taki typ odzieży nie jest ci potrzebny.

Kupuj nie tylko w Polsce

Wyprzedaże w tym samym czasie odbywają się w większości sklepów w Europie, a nawet poza nią. Z sezonowych obniżek warto skorzystać więc i w zagranicznych sklepach. Można się do nich wybrać osobiście (kupując tani bilet i łącząc shopping ze zwiedzaniem) lub skorzystać z e-sklepów. Tutaj warto pamiętać, że często ceny ubrań w zagranicznych oddziałach sieciówek (po przeliczeniu kursu walut) są niższe niż te proponowane przez polskie sklepy.

Zabierz ze sobą koleżankę

Sklepowe przymierzalnie mają to do siebie, że pokazują nas w o wiele lepszym świetle. Niemal w każdym ubraniu wyglądamy wspaniale. To trik, który ma zachęcić do zakupu. Dlatego też warto na wyprzedaże zabrać ze sobą osobę, która doradzi i podpowie, co warto kupić. Dobrze, aby towarzysząca ci osoba dotrzymywała ci kroku i lubiła zakupy. Znudzony mąż czy chłopak może sprawić, że nie tylko będziesz zirytowana, ale i będzie robić zakupy w pośpiechu.

Pytaj o możliwość zwrotu lub wymiany

Atrakcyjna cena i zakupowy szał można na chwile przysłonić zdrowy rozsądek. Dlatego też najbezpieczniej jest kupować w tych sklepach, które umożliwiają zwrot towaru. Warto dopytać czy zwrot pieniędzy nastąpi w gotówce, czy na kartę podarunkową. W przypadku tego drugiego rozwiązania zamrażasz swoje pieniądze na koncie sklepu, w którym w najbliższym czasie być może nic nie kupisz.

zasady zakupow na wyprzedazach
Kupuj tylko w wybranych sklepach

Ilość marek modowych jest przeogromna. Odwiedzenie wszystkich sklepów stacjonarnych jest więc niemożliwa. Bieganie po całym centrum handlowym to nie tylko strata czasu, ale i okazja do niepotrzebnego wydawania pieniędzy. Lepiej wybrać kilka marek, które się lubi i których styl ci odpowiada i to do nich się udać.

Wiesz już jak kupować na wyprzedażach, teraz tylko musisz trzymać się tych podstawowych zasad. Jeśli będziesz ich przestrzegać, kupując na wyprzedażach, nie stracisz fortuny i nabędziesz tylko te elementy garderoby, które są ci potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here