Pójdziesz spać wcześnie, lub na drzemkę, ale z jakiegokolwiek powodu, nie jesteś zmęczony lub senny. Istnieje wiele sztuczek, których można użyć, aby zrelaksować umysł i ciało, aby ułatwić łatwiejsze wchodzenie w tryb uśpienia. Jeśli spróbujesz spać, gdy nie jesteś zmęczony, to stały problem w Twoim życiu, możesz także zmienić rutynę, aby łatwiej było zasnąć w nocy, nawet jeśli czujesz się zupełnie podniecony. Zobacz krok 1 poniżej, aby rozpocząć.

Dostosuj temperaturę. Temperatura w pomieszczeniu powinna być nieco chłodniejsza niż to, co jest dla Ciebie wygodne. Niewielki spadek temperatury powoduje sen. To bardzo pomoże. Ale nie pozwól sobie za zimno, zwłaszcza nogi; zimne stopy mogą być szkodliwe dla snu, więc umieścić na kilka skarpet. Możesz obudzić się i zdjąć te skarpetki w środku nocy, ale lepiej niż pozwolić, aby te zimne stopy nie obudziły się.

Może trwać kilka godzin, aby temperatura ciała mogła się ochłodzić po wysiłku lub narażeniu na nadmierne upały, więc upewnij się, że ciało jest w normalnej temperaturze, kiedy przygotujesz się na sen.

www.bodyandmind.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here