Rower – moda na zdrowy tryb życia, metoda na aktywność fizyczną, szybsze przemieszczanie się, spędzanie wolnego czasu i dbanie o ekologię. Jak się przygotować na kolejny sezon rowerowy? Zapraszamy do lektury!

Umyj, pielęgnuj i dokręć

Zacznijmy od umycia oraz dokładnego obejrzenia roweru. Należy sprawdzić, czy w oponach jest powietrze i prawidłowe ciśnienie. Pierwsze możemy uzupełnić używając pompki, drugie korzystając z bezpłatnych kompresorów, które znajdują się na stacjach benzynowych.

Kolejny krok to posmarowanie łańcucha specjalnym olejem. Powszechnym błędem jest stosowanie WD40. Jest to środek do czyszczenia i odrdzewiania, co oznacza, że ma bardzo słabe właściwości smarowania. Pamiętajmy, że to sworznie łańcucha w środku powinny być nasmarowane, a z zewnątrz łańcuch powinien być suchy.
Bardzo ważne jest także sprawdzenie wszystkich ewentualnych luzów: połączenie kierownicy z ramą, na ramionach pedałów i piastach.

Siodełko powinno być ustawione w poziomie, ewentualnie lekko pochylone do przodu. Ważne jest, aby nie było ustawione ani zbyt nisko (niezdrowe obciążenie kolan), ani zbyt wysoko (tracimy energię na kiwanie się na boki i ryzykujemy utratę kontroli nad naszym dwuśladem).

Bardzo ważne jest także sprawdzenie przerzutek. Jeżeli mamy choćby najmniejsze wątpliwości, warto udać się do serwisu. Dlaczego? Samodzielna regulacja przerzutek jest bardzo kłopotliwa, nie tak oczywista, jak by się mogło wydawać i łatwo rozregulować je jeszcze bardziej.

Na inauguracyjną przejażdżkę warto zabrać ze sobą klucz i śrubokręt, aby móc od razu reagować, dokręcać, korygować i ratować sytuację.

Przestrzegaj prawa

Zgodnie z prawem rower musi posiadać światła pozycyjne: z przodu białe, a z tyłu czerwone. Dodatkowo z tyłu powinien znajdować się czerwony odblask. Światła muszą być przymocowane do roweru w nocy (w dzień nie ma obowiązku ich posiadania) oraz przy słabej widoczności. Należy sprawdzić, czy działają i czy są zamontowane pod odpowiednim kątem. Pamiętajmy także, że obowiązkowe jest posiadanie dzwonka, a zdrowy rozsądek podpowiada zakup kasku (nie tylko dla dzieci!).

Przegląd wiosenny w serwisie

Jeśli chcemy kompleksowo zadbać o nasz środek lokomocji oraz swój na nim komfort i bezpieczeństwo, a możliwości budżetu mamy ograniczone, wówczas nieproblematyczna chwilówka online w 15 minut może nas w tym bardzo odciążyć. Standardowy przegląd wiosenny wykonany w warsztacie kosztuje od 35 do 170 zł. Cena może rosnąć wraz z naprawą znalezionych usterek lub zamawianiem i wymianą części.

Źródło: Pozyczkomat.pl – pożyczka online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here