O pięknych i zadbanych paznokciach marzy każda kobieta. Jednak codzienna pielęgnacja dłoni oraz paznokci wymaga sporo czasu i zachodu, nie mówiąc już o zakupie kosmetyków pielęgnacyjnych. Jednym z  rozwiązań problemu jest wykupienie zabiegów na paznokcie u kosmetyczki. Jednak ich cena oraz konieczność powtarzalności odstrasza dużą liczbę Pań. Alternatywą dla manicure u kosmetyczki może być ten wykonany w domu. Manicure może wykonać w wersji klasycznej lub hybrydowej. O wiele większą popularnością cieszą się tzw. hybrydy. Manicure hybrydowy sprawia, że paznokcie są błyszczące, odporne na zadrapania oraz rozdwajanie się. Paznokcie hybrydowe można bez większego problemu wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Zobacz, jak wykonać samodzielnie manicure hybrydowy.

Czym jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to jedna z metod zdobienia paznokci. Bazuje ona na lakierze do paznokci oraz  żelu do manicure. Połączenie oraz utrwalenie tych preparatów sprawia, że paznokcie są piękne, trwałe i błyszczące. Popularne hybrydy trzymają się na nich ok. 3 tygodnie. Jeszcze do niedawna manicure hybrydowy wykonywany był tylko w gabinetach kosmetycznych, jednak dziś można wykonać go samodzielnie. Wykonany samodzielnie jest tak samo bezpieczny i nieszkodliwy dla paznokci, jak ten zrobiony u profesjonalnej stylistki paznokci.

Lampa do domowego manikiuru hybrydowego

Aby wykonać domowy manicure hybrydowy należy dysponować chwila wolnego czasu oraz odpowiednim sprzętem. Do wykonania hybryd na paznokciach potrzebny jest: pilnik, bloczek polerski, odtłuszczacz, baza utwardzająca, hybrydowy lakier do paznokci, lakier nawierzchniowy oraz lampa UV. Każdy z tych produktów można bez problemu kupić w sieci. Ich ceny nie są wysokie.

jak zrobic w domu hybrydy

Jak wykonać samodzielnie manicure hybrydowy? Instrukcja krok po kroku

Pierwszym krokiem przy wykonywaniu manicure hybrydowego jest nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu i długości. Do tego zadania należy użyć pilnika. Następnie konieczne jest wypolerowanie płytki paznokcia bloczkiem polerskim. Dzięki temu zabiegowi płytka będzie matowa, a hybryda będzie lepiej trzymać się na paznokciu. Płytki paznokcia nie trzeba ścierać zbyt mocno, ale należy to zrobić dokładnie.

manicure hybrydowy domowymi sposobami

Tak przygotowane paznokcie przemywa się odtłuszczaczem, aby pozbyć się z nich pyłków i zanieczyszczeń. Na suche i czyste paznokcie nakłada się cienką warstwę lakieru bazowego do hybryd. Baza musi zostać utwardzona w lampie UV. Po jej utwardzeniu przychodzi pora na zaaplikowanie kolorowego lakieru hybrydowego. Lakier najlepiej nałożyć w 2-3 warstwach i pamiętać o tym, że każda z nich należy osobno utwardzić w lampie UV. Nakładając warstwy lakieru do paznokci ważne, aby nie przesycić z ich grubością. Grube warstwy będą nieestetyczne oraz będą szybciej się niszczyć. Na pomalowane i utwardzone lakierem do hybryd paznokcie nakłada się lakier nawierzchniowy. Jego celem jest utrwalenie hybryd i nadanie jej połysku. Paznokcie pomalowanie utrwalaczem również muszą zostać włożone do lampy do hybryd. Ostatnim krokiem jest przemycie gotowych paznokci odtłuszczaczem  oraz założenie na skórki oliwki.

Manicure hybrydowy można wykonać,  stosując jeden bazowy kolor, jak i ozdabiając paznokcie wzorkami czy też pyłkami brokatowymi. Stosując takie akcesoria do paznokci, trzeba jednak pamiętać, że o ich trwałości decyduje to, czy zostaną utwardzane w lampie UV.

Jak zmyć hybrydy?

Paznokci hybrydowych nie da się przedłużać, jak to jest możliwe w przypadku tych żelowych. Jeżeli więc manicure hybrydowy się zepsuje lub powstaną odrosty na paznokciach, lakier należy zmyć. Jest to możliwe za pomocą specjalnego zmywacza na bazie acetonu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here