Jak Twoją firmę może zmienić dobry system ERP

Obecnie każda nowoczesna firma mająca ambicje by się rozwijać oraz podbijać nowe rynki powinna używać dobrego oprogramowania ERP. Tego rodzaju produkt pozwala zarządząć praktycznie każdym aspektem działalności przedsiębiorstwa, a to szalenie ułatwia koordynację wszystkich aktywności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w realizacji dowolnego projektu.

Czym jest oprogramowanie ERP dla firm?

Systemy ERP, czyli Enterprise Resource Planning powstały jako narzędzie służące do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Ideą jest stworzenie produktu działającego na jednej bazie danych, a więc koordynującego prace w tak różnych obszarach jak handel, produkcja, kadry i płace, finanse, logistyka, relacje z klientem etc.
Aby osiągnąć przewagę nad konkurencją konieczne jest doskonalenie procesów działających w firmie w każdym możliwym obszarze. Trudno sobie wyobrazić, aby nawet najlepszy produkt przynosił duże zyski, jeżeli kuleje marketing lub finanse firmy nie są należycie zabezpieczone. System ERP pozwala skoordynować działania firmy we wszystkich obszarach, a tym samym gwarantuje kontrolę działań na każdym polu.

Czy systemy ERP są potrzebne w małych i średnich przedsiębiorstwach?

Poziom zaawanasowania systemów ERP sugeruje, że jest to oprogramowanie potrzebne głównie w bardzo dużych firmach z ogromnym kapitałem. Jednak nic bardziej mylnego. Tego typu produkty są rozwijane już od wielu lat i właściwie wszyscy dostawcy czołowych rozwiązań tworzą oprogramowanie w modelu modułowym.
Oznacza to, że każdy przedsiębiorca z łatwością może dopasować oprogramowanie ERP dla firm pod kątem swoich indywidualnych potrzeb.

Konfiguracja modułów

Oprócz wyboru konkretnych modułów do naszej firmy, jest również możliwa indywidualna konfiguracja pojedynczych modułów. Przykładowo, jeżeli nie potrzebujemy modułu zarządzania produkcją lub sprzedażą internetową możemy otrzymać oprogramowanie bez tych funkcjonalności. Jednocześnie jest zagwarantowany łatwy przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi działami. Logistyka zawsze ma aktualne informacje na temat wysyłek i dostaw, a produkcja jest świadoma stanów magazynowych.
Każdy właściciel firmy doceni szybkie i przejrzyste raporty, które oszczędzą mnóstwo czasu a przede wszystkim pieniędzy, dzięki dostarczaniu aktualnych i niezawodnych danych. Oprogramowanie ERP dla firm pozwala podejmować optymalne decyzje w oparciu o wiarygodne dane. Szczególnie w dobie szalejącej inflacji i galopujących cen za energię konieczne jest generowanie oszczędności za pomocą najnowocześniejszych rozwiązań.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z BPSC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here