Jak urządzić salon kąpielowy

Coraz częściej łazienka nie służy już tylko do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych czy realizowania czynności higienicznych. Jest miejscem do relaksu po ciężkim dniu i wykonywania zabiegów upiększających. O ile do niedawna inwestorzy stawiali przede wszystkim na jej funkcję praktyczną, tak dzisiaj uwagę zwraca się także na estetykę całej aranżacji i klimat, który przypomina profesjonalne SPA. Łazienka nie jest też najmniejszym pomieszczeniem w całym domu, projektując go, coraz częściej uwzględniamy większy metraż. Dzięki temu z powodzeniem udaje się urządzić komfortowy salon kąpielowy, który spełnia wszystkie potrzeby domowników. 

Podstawowe wyposażenie salonu kąpielowego 

Salon kąpielowy może być przede wszystkim urządzony tylko w przestronnej, dużej łazience. Odpowiednia przestrzeń daje warunki nie tylko do wyposażenia jej w niezbędne elementy, ale również pozwala na należyty komfort użytkowania. 

W tej jakże reprezentacyjnej łazience najlepiej sprawdzają się wanny wolnostojące, o owalnym kształcie, na masywnych nóżkach. Dzięki temu z powodzeniem udaje się brać długie, rozgrzewające i odprężające kąpiele w pianie. Oczywiście, jeśli znajdzie się dodatkowe miejsce, warto zamontować także kabinę prysznicową. Ta przyda się do szybkich, orzeźwiających kąpieli albo realizacji różnych zabiegów pielęgnacyjnych całego ciała. Podstawą jest jednak wanna, bez której żaden salon kąpielowy nie może funkcjonować. Można zainwestować też w tą z hydromasażami, najczęściej występują w kształcie trójkątnym, idealnym do montażu w rogu łazienki. 

W salonie kąpielowym przydadzą się również meble i organizery do przechowywania niezbędnych akcesoriów i kosmetyków. Zawsze świetnie sprawdzają się meble modułowe, które można kompletować wedle wolnej powierzchni w łazience. 

Przydaje się także toaletka. Przy niej każda pani domu nie tylko będzie wykonywać codzienny makijaż. Toaletka w łazience przyda się też do robienia różnorodnych zabiegów upiększających na twarz. 

Styl salonu kąpielowego

O ile przeciętna łazienka najczęściej skąpana jest w bieli, tak nowoczesne salony kąpielowe mogą być dekorowane i urządzane nie tylko klasycznie. W ich przypadku świetnie sprawdzają się aranżacje w stylu glamour, eleganckie, z dodatkiem czerni i złota. Wszelkie akcesoria albo armaturę łazienkową w takim klimacie można bez problemu znaleźć na SuperLazienki.pl. Trzeba przyznać, że wanna wolnostojąca, na masywnych, tzw. lwich łapach doskonale wpisuje się właśnie w takie trendy. 

Salon kąpielowy może przypominać profesjonalne SPA, dlatego dla pełnego relaksu warto użyć do jej wykończenia naturalne drewno oraz postawić na dekory w postaci żywej roślinności. 

Ważne są także małe akcenty dekoracyjne, jak chodniczek, mydelniczka czy dozownik na mydło. Dobrze wyglądają akcesoria bambusowe, które są jednocześnie trwałe, a przy tym nadają charakter naturalny, wręcz ekologiczny takiej przestrzeni.

Aby czas spędzony w salonie kąpielowym mógł być rzeczywiście relaksujący, warto wyposażyć ją w elementy, które będą praktyczne i przyjemne dla ciała, na przykład w miłe w dotyku ręczniki i puszyste szlafroki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here