Jak uzyskać wizę do USA?

0
6963

Marzy ci się wycieczka do Stanów Zjednoczonych? A może chcesz wziąć udział w programie „praca i podróże”? W niniejszym artykule podpowiemy, jak się przygotować do rozmowy z konsulem oraz jak uzyskać wizę do USA.

  1. Określ kiedy chcesz polecieć do USA i gdzie konkretnie

Takie informacje będą niezbędne do wypełnienia wniosku wizowego. Ponieważ podobne pytanie może zadać konsul, gdy udasz się do ambasady, warto te kwestie doprecyzować wcześniej. Oczywiście wystarczy, że będą to przybliżone, przewidywane daty oraz miejsca – nie trzeba się ich trzymać w stu procentach.

  1. Zrób zdjęcie

Zdjęcie będzie potrzebne do ukończenia wypełniania wniosku wizowego. Dlatego też, zanim otworzysz internetowy formularz, udaj się do fotografa. Od razu zaznacz mu, że potrzebujesz zdjęcie do wniosku wizowego. Powinieneś je otrzymać w formacie cyfrowym o odpowiednich parametrach.

  1. Wypełnij wniosek

Kolejny krok to wypełnienie wniosku wizowego DS-160. Znajdziesz w nim szczegółowe pytania odnośnie twojego wykształcenia, zawodu, rodziny czy celu wyjazdu. Możesz spotkać się również z dość abstrakcyjnymi np. czy jesteś związany z grupą terrorystyczną, albo czy kiedykolwiek byłeś skazany za stręczycielstwo lub prostytucję. Pamiętaj, by na każde z pytań odpowiadać zgodnie z prawdą. Na koniec musisz uiścić opłatę w wysokości 160 $, która jest bezzwrotna bez względu na to, czy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie czy negatywnie. Więcej informacji odnośnie wiz i ich kategorii znajdziesz pod linkiem: https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-usa/.

  1. Umów wizytę w konsulacie

Po opłaceniu wniosku wizowego możesz umówić się na spotkanie z konsulem w Krakowie lub Warszawie. Powinieneś posiadać przy sobie paszport, a także potwierdzenie: spotkania, złożenia wniosku wizowego i wpłaty. Musisz również pamiętać, że przy wejściu do ambasady zostaniesz poproszony o zostawienie telefonu oraz innej elektroniki, a także dużych toreb czy plecaka.

  1. Legalizacja dokumentów

To szczególnie ważny punkt dla osób, które chcą na przykład kontynuować naukę w Stanach Zjednoczonych. W takim wypadku powinny dostarczyć wszystkie niezbędne świadectwa i dyplomy, które będą weryfikowane w konsulacie. Należy pamiętać, że muszą być to oryginały, a nie kopie. Więcej informacji o tej kwestii znajdziesz na stronie: https://www.serwiskonsularny.pl/faq/legalizacja-dokumentow/

Wiza do USA – w jakich przypadkach mogą nie przyznać?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony w kilku różnych przypadkach. Będzie tak na przykład wówczas, gdy: byłeś wcześniej karany, podczas wcześniejszej wizyty nie przestrzegałeś zasad wizowych, nie złożyłeś wszystkich stosownych dokumentów, czy też odwiedzana w USA rodzina przebywa tam nielegalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here