Jak używać kosmetyków na cellulit

Każdy kosmetyk może stać się skuteczny tylko wtedy, gdy będzie się go poprawnie używać. Jak więc należy prawidłowo obchodzić się z produktami antycellulitowymi, nierzadko zastępującymi profesjonalne zabiegi na cellulit? Jak je stosować, aby dać im szansę na pokonanie pomarańczowej skórki i zadbanie o stan skóry?

Systematyczna pielęgnacja daje najlepsze efekty

W każdej pielęgnacji kluczową rolę odgrywa regularność. Jeżeli ktoś w swoich działaniach nie jest sumienny, nie może oczekiwać od nich żadnych specjalnych efektów. Najpierw trzeba sobie na nie zapracować. Codzienna pielęgnacja ciała bywa oczywiście męcząca, głównie z uwagi na swoją czasochłonność, ale bez niej skóra nigdy nie zaprezentuje się dobrze.

Niektóre kosmetyki na cellulit muszą być używane codziennie, inne wystarczy stosować dwa lub trzy razy w tygodniu. Zalecenia związane z prawidłowym sposobem użycia produktu zawsze występują albo na jego opakowaniu, albo w dodanej do niego ulotce – to z tych miejsc można szybko wyczytać, jak często dany produkt powinien być stosowany.

Odmiany kosmetyków antycellulitowych

Tak jak można korzystać z rozmaitych zabiegów na cellulit, tak i kosmetyki antycellulitowe stanowią grupę produktów bogatą w różnorodne wyroby.
Najpopularniejszymi są balsamy, kremy oraz mleczka, czyli produkty przeznaczone do codziennego użytku, z których korzysta się najczęściej po kąpieli.

Wszystkie mają podobne właściwości, delikatnie różnią się od siebie wyłącznie konsystencją. Nawilżające kosmetyki należy stosować tylko i wyłącznie na oczyszczoną i osuszoną skórę, najlepiej bezpośrednio po kąpieli lub prysznicu – w momencie, gdy skóra będzie delikatnie rozgrzana. Substancje zawarte w nakładanych na nią balsamach jeszcze lepiej zdołają w nią wniknąć, działając niczym specjalistyczne zabiegi na cellulit.

Zbawienna moc peelingów

Inaczej używa się oczywiście peelingów. Są to kosmetyki, które należy łączyć z wodą, dlatego najłatwiej i najwygodniej używać ich od razu pod prysznicem, od czasu do czasu zastępując nimi inne produkty myjące.

Domowe peelingi przygotowane z fusów z kawy, cynamonu i ulubionego żelu pod prysznic oraz odrobiny olejku mogą zrównać się właściwościami z wysoce specjalistycznymi zabiegami na cellulit. Zaleca się wykonywać je od jednego do dwóch razy w tygodniu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here