skoki tandemowe

Skoki spadochronowe w tandemie najprościej rzecz mówiąc to nic innego, jak wspólny skok z doświadczonym instruktorem. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym tak naprawdę charakteryzują się skoki tandemowe.

Co warto wiedzieć?

Przy skokach tandemowych instruktor wyposażony jest w profesjonalny zestaw spadochronowy. Jeżeli chodzi o skoczka, to jest on z kolei połączony z instruktorem za pomocą specjalnej uprzęży. Największym atutem skoków tandemowych jest to, że nie wymagane są żadne specjalne umiejętności. Wszystkie niezbędne czynności wykonuje instruktor, który dba również o bezpieczeństwo.

Każda podniebna przygoda rozpoczyna się oczywiście na ziemi. To właśnie tutaj skoczek ubierany jest w specjalny kombinezon i uprząż. Na ziemi precyzyjnie opisywany jest przebieg skoku. Profesjonalny kombinezon doskonale sprawdzi się przede wszystkim przy chłodniejszych temperaturach.

Z jakich wysokości można skakać?

W Polsce skakać można z bardzo wielu miejsc i wysokości. Większość firm, które oferują skoki tandemowe umożliwia wzniesienie się samolotem na wysokość 2000, 4000, a nawet 8000 metrów.

Pamiętać należy o tym, aby przed oddaniem skoku nie jeść przez 1-2 godziny. Pierwszy skok dla wielu osób jest bardzo stresującym doświadczeniem, dlatego też ciężkostrawne posiłki mogą niestety latać w brzuchu.

Bezpieczne skoki spadochronowe dla początkujących

Przy skokach tandemowych należy w szczególności zadbać o swoje bezpieczeństwo. Między innymi dlatego też warto skorzystać z usług wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, która posiada stosowne uprawnienia. W Polsce uprawnienia instruktorskie wydaje Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Jak łatwo się domyślić ogromną rolę odgrywa również profesjonalny sprzęt. Cały zestaw spadochronowy powinien być oddawany przeglądom i fachowej analizie. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby sprawdzić również to, czy niezbędne certyfikaty posiadają samoloty.

Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to warto wspomnieć również o tym, że skoki tandemowe można odbyć wyłącznie przy korzystnej pogodzie. Jeżeli warunki pogodowe pozostawiają wiele do życzenia, to skok jest przesuwany na inny termin. Sprawdzić należy także, czy nie posiadamy żadnych przeciwwskazań medycznych do oddania skoku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here