praca

Zabrze jest miastem położonym w województwie śląskim. Obok niego znajdują się takie miejscowości jak: Bytom, Gliwice, Chorzów czy Ruda Śląska. To wszystko sprawia, że osoby chętne mają sporo możliwości, aby podjąć zatrudnienie.

Jak znaleźć dobrą pracę w Zabrzu?

Osoby, które szukają pracy, zawsze mają kilka możliwości. Chyba najpowszechniejszą z nich jest zarejestrowanie się w Państwowym Urzędzie Pracy. Warto to zrobić, zwłaszcza jeśli u ostatniego pracodawcy przepracowaliśmy ponad rok, ponieważ od razu uzyskamy zasiłek oraz dostosowane zostaną do naszych kwalifikacji miejsca pracy. Pamiętajmy tylko, aby zabrać ze sobą CV oraz wszystkie niezbędne zaświadczenia, na podstawie których zasiłek zostanie wypłacony.

Jeżeli jednak wolimy szukać pracy na własną rękę, to w dzisiejszych czasach nie ma nic prostszego. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać praca Zabrze i od razu wyskakuje nam bardzo dużo różnych ofert, z których na pewno znajdziemy coś dla siebie. Cała procedura aplikowania o pracę jest bardzo prosta, wystarczy posiadać swoje CV oraz adres mailowy, by móc zarejestrować się w większości aplikacji oferujących zatrudnienie. Warto wiedzieć, że wiele ofert pracy posiada podany numer telefonu do firmy, więc jeśli nie mamy akurat przygotowanego CV, możemy od razu zadzwonić i umówić się na rozmowę o ile ogłoszenie jeszcze będzie aktualne. Kolejnym może nawet już troszkę zapomnianym pomysłem jest sprawdzenie ofert pracy w gazetach. Należy o tym pamiętać, ponieważ niektórzy pracodawcy przyzwyczaili się do tej formy umieszczania ogłoszeń.

Ostatnią metodą są wszystkim teraz znane portale społecznościowe, w których możemy praktycznie znaleźć wszystko więc również i ogłoszenia o pracy w Zabrzu. Jest nawet kilka specjalnych grup, które publikują oferty, wystarczy tylko do nich dołączyć.

Oferty pracy w Zabrzu

Ofert pracy w Zabrzu i okolicach jest bardzo dużo. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych kwalifikacji zawodowych, a praca Zabrze jest zarówno dla ludzi wykształconych jak i dla tych z zasadniczym wykształceniem, więc nie należy obawiać się, że nie znajdziemy niczego konkretnego.

Przeglądając aktualne ogłoszenia pracy w Zabrzu to są one praktycznie identyczne jak dla innych miast w naszym kraju. Wszędzie brakuje:

– kierowców zawodowych
– spawaczy
– pracowników magazynowych
– pracowników fizycznych ( głównie na produkcję)
– sprzedawców

Czasami jednak zdarzają się niecodzienne propozycje zatrudnienia jak np. listonosz, szef kuchni czy pomoc w laboratorium. Jeżeli interesuje nas właśnie taki typ pracy, najlepiej będzie jeśli włączymy funkcję powiadomień o interesujących nas zawodach, aby nie przegapić żadnej ciekawej oferty. Jeśli jednak nie możemy znaleźć niczego odpowiedniego dla siebie, to może warto jest zwrócić uwagę na pracę zdalną, która od czasu pandemii bardzo się rozwinęła w naszym kraju. Możemy również zanieść nasze CV do agencji pracy, których jest w Zabrzu kilka i zwiększyć swoje szanse na znalezienie tej jedynej oferty. Jeśli jesteśmy mobilni, warto zainteresować się ofertami w miejscowościach obok, ponieważ niektóre firmy zwracają pracownikom pieniądze za dojazd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here