Jak wybierać palety plastikowe?

Stereotypowo zwykło się sądzić, iż palety to najprostsze konstrukcje pod słońcem i jedna nie różni się zasadniczo od drugiej. Tymczasem na rynku wdrożono już tak wiele nowoczesnych rozwiązań w zakresie produkcji palet, że można się w tym nieźle pogubić, zwłaszcza, jeśli zaczynamy przygodę z paletami jako właściciel niewielkiej firmy działającej w którejś z branż przemysłowych. Istnieją jednak pewne ogólne zasady, które uchronią nas przed zakupem nieodpowiednich i niespełniających naszych oczekiwań palet.

Wybór materiału

Do tej pory najbardziej popularne były palety drewniane, lecz tracą one powoli na znaczeniu, a to za sprawą palet wykonywanych z plastiku. Europalety plastikowe są nie mniej wytrzymałe, lecz cechują się z pewnością większą lekkością i nieobciążającymi gabarytami. To ważne w sytuacji, gdy mamy zamiar przewozić lub składować cięższe przedmioty, ponieważ w ten sposób nie dodajemy całości dodatkowych kilogramów, które mogą okazać się dużym wyzwaniem, nie tylko dla człowieka, ale również dla wózka widłowego. Plastik jest rozwiązaniem uniwersalnym, ergonomicznym i oszczędnym.

Do czego mają służyć pallets

Ważną kwestią jest także zastanowienie się nad przeznaczeniem palet. Jeżeli reprezentujemy branżę spożywczą i będziemy mieli do czynienia z żywnością, która następnie trafi do klientów marketów, czy lokali gastronomicznych, zaleca się szczególną troskę oraz ostrożność. W takich przypadkach powinno się wybrać palety plastikowe higieniczne. Ich powierzchnie łatwo się myje, żywność jest również optymalnie zabezpieczona niezależnie od warunków pogodowych. Jeżeli działamy z kolei w przemyśle ciężkim i wiemy, że będziemy potrzebowali bardziej wytrzymałych pallets, aniżeli standardowe, możemy z powodzeniem wykorzystać plastikowe podkładki wzmacniane dodatkowo stalowymi rurami. W pozostałych przypadkach wskazane będą ultralekkie europalety plastikowe, które zapewnią niesamowity komfort użytkowania. Dobrze jest wykorzystywać palety wyposażone w funkcjonalne nóżki, które pozwalają układać się jedne na drugich w stabilne bloki. Oszczędzamy w ten sposób miejsce i ułatwiamy sobie transport.

Rzetelne i sprawdzone produkty

Warto zamawiać palety od uznanych producentów, a dodatkowo sprawdzać, czy spełniają one wszelkie normy w zakresie bezpieczeństwa określone przepisami prawa. To istotne, gdy jesteśmy odpowiedzialni za dostarczanie towarów w nienaruszonym stanie, jak również musimy na co dzień zapewnić bezpieczeństwo zatrudnianej przez nas kadrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here